Start Business Challenge: вже 100 кейсів і 12 українських міст

Відкрити бізнес в Україні – відтепер не челлендж! Втілити це у реальність і створити більш сприятливий бізнес-клімат в країні є метою BRDO та одним із пріоритетів Уряду. Рік тому Офіс ефективного регулювання презентував PRO Платформу для більш ефективної онлайн-взаємодії держави й бізнесу. Сьогодні державний інфосервіс Start Business Challenge містить вже 100 бізнес-кейсів із покроковими інструкціями для започаткування власної справи, і всю необхідну достовірну інформацію для реєстрації бізнесу підприємці можуть отримати в єдиному місці – швидко і безкоштовно.

До створення більш сприятливих умов для підприємництва BRDO активно залучає органи місцевої влади в регіонах, центри зайнятості та фінансові установи. 25 жовтня бізнес-аудиторію і партнерів в Києві зібрав Start Business Challenge 2018, що пройшов за підтримки ініціативи EU4Business|FORBIZ в рамках Європейського тижня підприємництва.

«Мале та середнє підприємництво є драйвером європейської економіки, його вплив важко переоцінити. Бізнес розвивається, коли для нього створені сприятливі умови: діють зрозумілі правила на ринку, доступні фінансові інструменти. Сподіваюся, платформа Start Business Challenge стане потужним стимулом для розвитку бізнесу в Україні, адже ЄС приділяє особливу увагу підтримці зусиль для покращення бізнес-клімату в країні», – відзначив керівник проекту FORBIZ в Україні Маттіас Хальдер.

Інфосервіс допомагає підприємцям розібратися з необхідними документами та процедурами для легального відкриття власної справи. Згідно зі статистикою порталу, найбільш популярними бізнес-кейсами за останній рік стали кабінет сімейного лікаря, електрозарядка, міні-пекарня, ресторан, курси іноземних мов і дитячий садок. Примітно, що за відповідними КВЕД протягом січня-жовтня 2018 р. також спостерігається зростання кількості суб’єктів підприємництва. Крім того, платформа акумулює інформацію щодо найбільш затребуваних процедур для бізнесу: від державної реєстрації ФОП, створення юридичної особи та реєстрації платником єдиного податку – до підключення до електромереж і реєстрації касового апарату.

«Ми робимо крок за кроком, аби відкрити бізнес в Україні – було більше не challenge. Сьогодні на нашій платформі доступно вже 100 бізнес-кейсів, а оскільки на місцевому рівні процедури мають свою специфіку, ми також створили можливості для їх локалізації. Втілюйте свої ідеї, дійте! Ми поруч і робимо все можливе, аби вам було легше почати свою справу і комфортніше працювати», – акцентував Голова BRDO Олексій Гончарук.

Так, підключення до електромереж, оформлення земельної ділянки, отримання дозволів на будівництво та деякі аспекти оподаткування регулюються регуляторними актами на місцевому рівні. Тому експерти BRDO створили для органів місцевої влади можливість отримати доступ до своїх особистих кабінетів та надати мешканцям своїх міст максимально детальну інформацію для відкриття бізнесу: скільки процедур треба пройти і які документи отримати, куди саме звертатись, скільки це скоштує і займає часу тощо.

Сьогодні на Платформі вже активно працюють владні органи 12 українських міст. Зокрема, Житомира, Миколаєва, Чернівців, Одеси, Дрогобича, Полтави, Попасної, Ужгорода та Лисичанська. Лідерами ж є Вінниця, Суми і Тернопіль, що локалізували вже всі 100 кейсів. Почали опрацьовувати свої перші кейси Київ, Обухів, Ірпінь, Хмельницький та Чернігів, а найближчими днями мають підключитися також Луцьк та Маріуполь. Найпопулярнішими кейсами в регіонах є ресторан, дитсадок і служба таксі.

Під час заходу про програми підтримки підприємництва та свої послуги для бізнесу розповіли представники Державного Центру зайнятості, Мінекономіки та КМДА. Своїми історіями успіху та особливостями відкриття власної справи з учасниками також поділилися українські підприємці: керуючий партнер UNIT.city Максим Бахматов, засновниця StartUp Ukraine Анна Петрова, а також засновник Veterano Group Леонід Остальцев.

В рамках Start Business Challenge відбувся воркшоп із юридичним супроводом та фінансовими консультаціями від BRDO, ЄБРР і Western NIS Enterprise Fund за низкою бізнес-кейсів.

Участь у заході взяли Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, Заступниця Голови Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк, заступник директора Департаменту промисловості і розвитку підприємництва КМДА Наталія Кондрашова, в.о. керівника Німецько-Українського фонду Валерій Майборода, Заступник голови правління АТ «Ощадбанк» Андрій Стецевич, радник Голови АТ КБ «Приватбанк» Юрій Гусєв, численні представники бізнес-спільноти.

Детальніше – www.sbc.regulation.gov.ua.