Україна входить в ТОП-10 країн світу з виробництва металу, але марнує свої можливості. 80% українського металу продають за кордон як сировину, і лише з 20% виробляють складніші товари, такі як будівельні металоконструкції.
Щоб наростити об’єми, наша країна має всі умови: і надлишок сировини для виробництва (однієї необробленої сталі після внутрішнього споживання лишається понад 500%), і потужний виробничий потенціал, і зручне розташування країни щодо основних перспективних ринків збуту. Натомість, металоконструкції для будівництва завозимо з інших країн, витрачаючи понад 1 млрд грн щороку.
Однією з причин такої ситуації є засмічене і застаріле регуляторне поле. Для прикладу, в стандартах досі прописано використання емалі та грунтовки, які давно зняті з виробництва. Всі регуляторні прогалини ринку металоконструкцій та аналіз причин їх виникнення експерти BRDO зібрали в аналітичному дослідженні – Зеленій Книзі “Системний перегляд державного регулювання ринку “Будівельні металеві конструкції”.
Ну думку експертів сектору “Будівництво” BRDO, регуляторні зміни мають стати основою для спрощення доступу представників бізнесу до ринку і впровадження сучасних технологічних рішень в будівництві. Гармонізація національного законодавства з європейським дозволить перейти на міжнародні технічні регламенти, знизити нетарифні бар’єри для розвитку експортно-імпортних операцій. У підсумку, зміна правил відкриє можливості для проектування і будівництва сучасних інфраструктурних об’єктів: мостів, залізниці, портів; технологічних промислових споруд; висотних житлових та комерційних будівель: торгових центрів, житлових будинків. Ця продукція піде як на внутрішній ринок так і на експорт.
Ми розпочинаємо Публічний діалог, перший етап якого – онлайн-консультації з усіма стейкхолдерами галузі металоконструкцій. Напрацювання публічних консультацій ляжуть в основу пропозицій змін законодавства на ринку.
Знайомтеся з результатами дослідження в Зеленій Книзі “Будівельні металеві конструкції і частини конструкцій” та залишайте свої коментарі.
Ваша думка дійсно важлива для нас і розвитку бізнес-середовища в Україні!