18 липня Кабінет Міністрів схвалив низку важливих рішень для спрощення умов роботи бізнесу, розроблених МЕРТ спільно з BRDO, в рамках “дерегуляційного дня”.
Одне з основних ухвалених рішень спрямоване на спрощення доступу до інфраструктури для операторів телекомунікацій. Кабмін своїм рішенням прибрав дискримінаційні та непрозорі умови, що стримували розвиток ринку телекомунікацій. Завдяки цьому мільйони українців матимуть змогу підключитись до широкосмугового інтернету. Йдеться про майже 14 млн користувачів – з 5 до 19 млн.
“На вулиці ХХІ століття, інтернет-покриття критично важливе для країни. Жити в аналоговому світі сьогодні – це те саме, що підсвічувати гасовою лампою чи їздити на роботу на конях. Наш сектор “ІТ і Телеком” спільно з профільними асоціаціями розробив правила надання доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики, об’єкта транспорту, будинкової розподільної мережі та об’єкта будівництва. Дякуємо Кабміну за підтримку”, – зауважив голова BRDO Олексій Гончарук.
Другим важливим рішенням стало створення умов для зменшення кількості відмов у внесенні відомостей до Держгеокадастру. Раніше кількість відмов у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру протягом рок сягала 197,5 тис., в тому числі 134,5 тис. разів відмов у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру про земельні ділянки. Яке рішення пропонує BRDO, підтримане Урядом:
- Деталізація підстав для відмови
- Впровадження попередньої перевірки електронних документів
- Онлайн моніторинг стану опрацювання всіх видів заяв до Державного земельного кадастру
Це зменшить кількість відмов на 100 тис. разів, до 2% від загальної кількості на рік. І принесе підприємцям економії у 56,6 млн грн на рік. Відтепер кожен громадянин України зможе отримувати викопіювання з Державного земельного кадастру онлайн.
Міністри підтримали також спрощення процедури працевлаштування іноземців. Раніше для отримання посвідки співробітники ДМС вимагають від іноземців після отримання дозволу виїхати з України та повернутися до України. При цьому такий виїзд/в’їзд міг бути зроблений через територію будь-якої країни та не передбачав отримання жодних
додаткових документів. Відтепер можливість відмови у оформленні посвідки на проживання на підставі того, що дата в’їзду в Україну передує даті отримання дозволу на працевлаштування скасована. Україна стане відкритішою для кваліфікованих іноземних фахівців, а також навантаження на Державну міграційну службу буде зменшено.
Крім того, Уряд скасував обов’язок представництв іноземних підприємств оплачувати послуги сторонніх осіб з ведення трудових книжок. Тепер іноземні підприємства зможуть це робити самостійно, не витрачаючи зайвих коштів та ресурсів на біганину.
Також скасовано 22 застарілих та неактуальних акти. Це види господарської діяльності, які у відповідності до Законів про ліцензування, ліцензуванню не підлягають. Це зменшить регуляторний тиск на бізнес, можливості зловживань з боку представників влади і поліпшить інвестиційний клімат в Україні.
[gview file=”https://brdo.com.ua/wp-content/uploads/2018/07/RISHENNYA-NA-KORYST-BIZNESU_18.07.18.pdf”]