Україна має залишатися країною з прогнозованим законодавством та правилами

17-12-2018

Профільні асоціації разом з ЄБА та Офісом Національної інвестиційної ради закликали депутатів прийняти законопроект, що дозволить розвиватися ринку «зеленої» енергетики.

Чи дадуть парламентарі «зелене світло» українській альтернативній енергетиці, дізнаємось вже у цей четвер. Саме на цей день планується винесення на голосування у першому читанні Законопроекту № 8449-д про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії. Про це розповів Голова Української асоціації відновлюваної енергетики, керівник сектору Енергетики BRDO Олексій Оржель 17 грудня на прес-конференції в прес-центрі УНІАН.

«Проект закону № 8449-д це той законопроект, який став доопрацьованим компромісним текстом з семи запропонованих законопроектів, затвердження якого усі чекають протягом більш як півроку», — наголошує Олексій Оржель, «тому маємо надію, що саме в цей четвер його доля вирішиться вже в першому читанні. І ми зібралися тут, щоб наголосити на важливості його прийняття».

Так, про необхідність якнайшвидших змін у законодавстві розповів голова Держенергоефективності України Сергій Савчук.

«Ми представляємо комплексний і допрацьований законопроект, який зробить енергетику більш сталою і дешевою. І, якщо цей закон буде прийнято вже в цей четвер, то це дасть можливість Україні запрацювати в напрямку аукціонів вже в першому кварталі наступного року. Так, в 2019 році вже будуть проводитися тестові демонстраційні аукціони для налагодження моделі роботи, а з 2020 року всі аукціони проводитимуться на Prozorro», – зазначив голова Держенергоефективності.

Також він підкреслив, що важливим є питання збереження інвестиційного потенціалу країни, адже інвестори не затримаються на непрогнозованих ринках. За словами Савчука, якщо закон не буде проголосований, великі фінансові установи не відкриють можливості кредитування будівництва об’єктів «зеленої» енергетики.

«Ми сподіваємось, що даний законопроект буде проголосований і ми зібралися щоб публічно попросити всі фракції проголосувати за цей надзвичайно важливий для галузі законопроект», — підкреслив Сергій Савчук.

Максим Сисоєв, співголова Комітету ЄБА з палива та енергетики доповнив, що затримання прийняття закону, в першу чергу породжує невизначеність для інвесторів.

«Ми погоджуємося з тим, що дуже обережно треба вводити аукціони. Тому ми ретельно підходили до цих питань і зосередились на лояльності системи до усіх учасників ринку. Наприклад, у ній врахований досвід запровадження аукціонів у європейських країнах, зокрема у Франції. Наразі невизначеність триває більше півроку, що створює проблеми для інвесторів. Через цю законодавчу невизначеність інвестори йдуть в інші країни», — підсумував Максим Сисоєв.

ЄБА звертається до Парламенту щодо найшвидшого прийняття законопроекту 8449-д. Представники Асоціації зазначили, що готові долучатися до його подальшого доопрацювання після прийняття у першому читанні.

«Ми бачили тиск, який йде з міжнародних банків, які прораховують ризики і не заходять на великі проекти і призупиняють фінансування», — пояснює Голова Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков, — «Для нас головне зберегти інвестиційний клімат. Наш ринок перспективний, проте усіх турбує законодавче підґрунтя».

«Перший крок до змін — це прийняття цього закону. Запропонована дата запровадження аукціонів є необхідним компромісним кроком, оскільки ми запізнилися в частині необхідних змін, адже ці зміни мали бути раніше. Проте, Україна має залишатися країною з прогнозованим законодавством та правилами. Я ще раз закликаю народних депутатів підтримати даний законопроект», — завершив конференцію Олексій Оржель.

За результатами прес-конференції було підписано лист-звернення до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з проханням підтримати законопроект № 8449-д у цей четвер в першому читанні.

Партнери