ЗАЯВА ОФІСУ ЕФЕКТИВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЩОДО РІШЕННЯ КСУ ВІД 27.10.2020

Розвиток доброчесного бізнесу неможливий у державі, де органи влади провокують виникнення правової та політичної кризи, ставлять під загрозу закріплений Конституцією України проєвропейський вектор, звужують права громадян, зокрема, на доступ до публічної інформації, безсторонній суд, верховенство права.

Конституційний Суд України у своєму рішенні у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України „Про запобігання корупції“, Кримінального кодексу України, на нашу думку, вийшов за межі своїх повноважень та прийняв необґрунтоване рішення. Ми погоджуємось з окремими думками суддів Сергія Головатого та Василя Лемака. 

Скасування кримінальної відповідальності за брехню в е-декларації, закриття реєстру декларацій НАЗК від громадськості, руйнування інституційної спроможності антикорупційних органів контролювати недоброчесних службовців завдає нищівного удару по всій системі рішень, спрямованих на спрощення умов ведення бізнесу та впровадження рівних можливостей для розвитку підприємців.

Відкрита інформація про доброчесність чиновників нерідко ставала обґрунтуванням для відповідальності перед суспільством — юридичної, політичної чи суспільної. Рішення КСУ сильно ускладнило можливість притягнення недоброчесних держслужбовців до відповідальності. 

Заперечення повноважень НАЗК щодо контролю над суддями є кроком до системного розбалансування наявної конституційної системи стримувань та противаг у механізмі реалізації державної влади в Україні. 

Таке рішення органу влади не може сприяти утвердженню репутації України як надійного, передбачуваного партнера та досягненню всеосяжної та поглибленої інтеграції з Європейським Союзом на виконання Угоди про асоціацію, ратифікованої Верховною Радою 16 вересня 2014 року. 

Офіс ефективного регулювання закликає Президента, Верховну Раду та Уряд зробити усе можливе для повернення ситуації в державі у правове поле, відновлення права громадян на здійснення громадського контролю над органами влади, а також дотримання усіх зобов’язань України перед міжнародними партнерами.