Новини
09.06.2016

До 10% нормативно-правових актів у аграрній сфері є незаконними – експерт

До 10% нормативно-правових актів у аграрній сфері є незаконними. Такого висновку дійшли експерти Офісу ефективного регулювання (BRDO) під час здійснення системного перегляду регуляторних актів. Про це заявив Андрій Заблоцький, керівник напрямку “Сільське господарство” BRDO в ході виступу на панельній дискусії “Державні інновації в аграрно-продовольчій сфері”, яка відбулась у рамках «Українського інноваційного агропромислового форуму’16″.

За його словами, сьогодні діє майже 1,4 тис. різних  законів, постанов та інших нормативних актів, що регулюють аграрний напрям. З них 152 прийняті ще за часів СРСР. Близько 10% від їх загальної кількості незаконні. Ще  25% потребують термінового перегляду.

“Аналіз українського законодавства, який ми систематично проводимо відповідно до кращих практик ЄС, показав, що при прийнятті та розробці нормативних актів часто не враховуються інтереси всіх учасників економічних процесів суспільства, бізнесу і держави”, – зауважив експерт.

У більшості випадків жодні розрахунки щодо впливу регулювання на агросектор взагалі не проводились, У зазначив Андрій Заблоцький та додав, що Офіс ефективного регулювання готує пропозиції щодо усунення цих “прогалин” в законодавстві. Він наголосив, що експерти BRDO завжди відкриті до пропозицій від бізнесу, готові їх опрацьовувати, доносити позицію до профільних міністерств та відомств, а також допомагати в розробці відповідних законодавчих ініціатив.

“Сьогодні є потреба в інноваційному підході до впровадження розумного регулювання в агропромисловому секторі. В агропромисловому секторі відбулося декілька хвиль дерегуляції, які скасували або значно спростили більше 30 регуляторних інструментів. Але в окремих випадках непродумана дерегуляція пішла  не на користь ринку. Тому зараз важливо робити це системно і продумано”, – зауважив експерт.

Також, Андрій Заблоцький висловив думку, що Україна як провідний експортер зернових в світі просто не має права мати діюче регулювання, прийняте ще за часів Радянського Союзу. В більшості випадків таке регулювання є застарілим та потребує термінового перегляду, особливо враховуючи початок дії Угоди про зону вільної торгілві з ЄС.

Експерт закликав надавати пропозиції з вдосконалення держрегулювання не тільки щодо аграрної сфери. Адже по п’яти секторам економіки, які відстежують фахівці Офісу, налічується більше 9 тисяч різного роду нормативних актів, які мають прямий вплив на ведення бізнесу в Україні.