BRDO з’ясував КВЕДи для криптовалют

16-08-2018

Експерти BRDO отримали офіційне роз’яснення Держстату щодо КВЕДів на ринку криптовалют в Україні.

Криптовалюти – є дозволеним об’єктом цивільного обороту в Україні. Але базова проблема крипторинку – правова невизначеність. Під питанням досі лишаються статус криптовалют, оподаткування операцій, КВЕДи тощо. Через це учасники ринку криптовалют відчувають ряд проблем: починаючи з відмов у банківському обслуговуванні до непорозумінь з правоохоронними органами.

Щоб з’ясувати питання КВЕДів криптовалют в Україні, BRDO звернувся до Державної служби статистики України – Держстату. Як стало відомо, Держстат попередньо консультувався зі Статистичною службою Європейського Союзу – Євростатом. Його позиція є визначальною, оскільки українські КВЕДи гармонізовані на рівні класу (чотири цифри КВЕДу) з Класифікацією видів економічної діяльності ЄС – NACE.

Відповідно до інформації, наданої BRDO Держстатом:

  • Випуск та торгівля криптовалютами має класифікуватися в рамках класу 64.19 – NACE;
  • Послуги з торгівлі криптовалютами мають класифікуватися в рамках класу 66.19 – NACE;
  • Офіційної позиції щодо КВЕДу майнінгу наразі немає.

За словами експертів BRDO, це означає, що слід використовувати:

  • КВЕД 64.19 для емітентів криптовалют;
  • КВЕД 66.19 для криптобірж та інших сервіс-провайдерів у сфері торгівлі.

“Саме по собі визначення КВЕД для діяльності на ринку криптовалют не є вирішальним для усунення проблем ринку. Однак це ще один крок до встановлення зрозумілих правил гри. Ми глибоко переконані, що учасники ринку криптовалют, заслуговують на чіткі правила гри. Правова невизначеність є неприпустимою державною політикою щодо будь-якого ринку”, – зазначив керівник сектору “ІТ і Телеком” BRDO Олександр Кубраков.

Нагадуємо, що у березні 2018 року Урядовий комітет ініціював внесення майнінгу до класу 63.11 КВЕД, однак ці зміни наразі так і не внесені.

Проблематику ринку криптовалют BRDO досліджував в рамках підготовки Зеленої книги “Регулювання ринку криптовалют”. Після її оприлюднення ми працюємо над усуненням проблем ринку, які вдалося виявити спільно з експертами і бізнесом. Раніше BRDO отримав роз’яснення від Держспецзв’язку про те, що майнінг не потребує отримання ліцензії. Ми і надалі працюватимемо над усуненням правової невизначеності на ринку криптовалют, створенням зрозумілих для всіх правил гри і перетворенням України на передову країну.

Завантажити (PDF, 472KB)

Партнери