Місцева влада подекуди ігнорує впровадження нових державних будівельних норм

07-11-2018

Які ключові проблеми мають вирішувати державні будівельні норми, які існують механізми для ефективного впровадження нових ДБН та чого може вимагати громада у місцевої влади стосовно тиску на забудовників? Про це говорили сьогодні під час експертної дискусії «Лінія зелена, лінія блакитна: наскільки ефективні нові правила забудови?» Лев Парцхаладзе, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Олена Шуляк, член правління BRDO та Андрій Рижиков, комерційний директор компанії UTG.

 – Враховуючи те, що з 1 вересня цього року діють нові Державні будівельні норми, які зокрема ввели: нові обмеження висотності (блакитні лінії), обмежили забудову «зелених зон» (зелені лінії), встановили правила зі щільності забудови тощо, – ми за правилами наближаємся до створення комфортних умов життя в населених пунктах. Але правила – це лише інструкції. Найважливіше – як саме ці інструкції діятимуть в реаліях, – зазначив Лев Парцхаладзе.

За словами Олени Шуляк, попередній аналіз, проведений експертами BRDO виявив, що на місцях місцева влада ще ігнорує нові вимоги і видає містобудівні умови та обмеження забудовникам без врахування нових норм.

-Це може припинити контроль громади – інструментарій відкритого доступу вже є. Саме знання норм «озброюють» громадськість при відстоюванні своїх законних прав на життя в комфортних населених пунктах. Контроль за наданням забудовникам місцевою владою умов та обмежень щодо майбутніх об’єктів нерухомості, – це перший і головний крок щодо уникнення як конфліктів у майбутньому, так і до комфортного міста або села для всіх. Нові норми – не є досконалими, але вже в такій редакції вони гарантують, що мешканцям, щоб пройти до оселі, не потрібно буде протискуватись поміж хаотично припаркованих машин, що у вікно ви не спостерігатимете за переміщенням жителів осель навпроти, що біля будь-якого будинку будуть дитячі майданчики та зелені сквери, – зазначила Олена Шуляк.

Партнери