BRDO: ціни на продукти з яких можна зліпити вареник, найнижчі в Європі

21-03-2018

BRDO розробив новинку в індексі вареника! Відтепер онлайн сервіс дає можливість користувачу порівняти індекс вареника в Україні та інших європейських країнах. Ціна продуктів, з яких можна зліпити вареник, в нашій країні виявилася найнижчою.

“В Україні вареник найдешевший. Проте, ми можемо дозволити собі купити найменшу їх кількість. У Фінляндії, наприклад, за свою зарплатню жителі можуть купити 1 482 порції, в Німеччині 1 409, в Польщі – 836. А у нас на середню зарплату можна купити лише 271 порції вареників, за даними Держстату. І 212 порцій за даними торговельних мереж”, – зауважив голова BRDO Олексій ГОНЧАРУК.

Також ми порівняли відповідні показники і для українських регіонів. Найвищий рівень відповідної купівельної спроможності в Києві, аустсайдером є Чернігівська область. В регіонах західної України складові вареника є найдешевшими, особливо на Тернопільщині, але це збалансовують і невисокі зарплати. Найгірша ситуація в областях, що оточують столичний регіон. Близкість до Києві «сприяє» швидшому відтоку більш кваліфікованих кадрів і гальмує зростання зарплати на місцях, а ціни там, в свою чергу, значно вищі за західноукраїнські.

На онлайн сервісі також доступний інфляційний калькулятор, що дозволяє оцінити, як з часом змінювалися ціни в країні.

Як це працює? Онлайн сервіс автоматично збирає дані з відкритих джерел (Держстат, НБУ, Світовий банк, Євростат) та представляє їх у зручному вигляді:

  • Динаміка цін на споживчому ринку в регіонах оновлюється кожні два тижні;
  • Динаміка цін в онлайн-магазинах оновлюється щодня;
  • Індекси споживчих цін актуалізуються кожного тижня.

BRDO планує і далі вводити нові інструменти, які допоможуть аналізувати зв’язок інфляції та інших показників. Незабаром ми запустимо індекс доступності житла. Детальніше: https://regulation.gov.ua/inflation

Партнери