BRDO: Уряд покращив свою відкритість на 19%

Загальний відсоток відкритості Уряду становить 66%. Саме такі дані другого аналітичного дослідження «Відкритість Уряду 2:0», яке провів Офіс ефективного регулювання  BRDO.

Лідерами рейтингу стали Міністерство екології та природних ресурсів України і Державна служба України з надзвичайних ситуацій – вони набрали по 71 балу, Пенсійний фонд – 70 балів, Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Міністерство освіти і науки по 63 бали з 77 можливих.

Аутсайдери – Міністерство інформаційної політики України – 41 бал, Міністерство аграрної політики та продовольства – 41 бал та Український інститут національної пам’яті з результатом у 33 бали.

«Увага до сайтів міністерств невипадкова, бо саме вони мають бути інструментом отримання інформації від першоджерела та майданчиком для діалогу з громадськістю та бізнесом», – зазначила заступниця директора Департаменту інформації та комунікації з громадськістю, завідувачка відділу Секретаріату КМУ Наталя Окша.

Слід також зауважити, що дане дослідження проводилося за удосконаленою методологією рейтингу «Відкритість уряду», який був складений у лютому 2017 року.

24851231838_05ae4d6a58_o

 «За півроку, які минули, Міністерство екології та природних ресурсів відкрило новий офіційний сайт, в якому враховані всі рекомендації Офісу. Відповідно, у першому рейтингу «Відкритість уряду» орган влади займав 12 місце з 18, в той час як у новому дослідженні зайняв 1 місце. Таку ж позитивну динаміку було виявлено у Міністерства з питань внутрішньо переміщених осіб: було 18 місце, стало 13. Міністерство внутрішніх справ з 15 на 7», – зазначив Ігор Лавриненко.

За словами аналітика BRDO, ряд міністерств показує зворотну динаміку. Міністерство фінансів посідало 3 місце, а у новому дослідженні опинилось на 10-тому. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було на 4 місці, опинилось на 5-тому.

24851237168_e38b1fb179_o

«Такі рішучі зміни у позиції міністерств трапилися через акцентування уваги на наданні та розкритті поточних планів робіт, звітів за попередні періоди, інформації про адміністративні послуги, слабкому висвітленні діяльності громадської ради та результатів щодо публічних громадських обговорень», – зазначив провідний аналітик BRDO Ігор Лавриненко.

screenshot_46

Аналітики BRDO оцінювали відкритість міністерств за сімома критеріями: реалізація принципу інформаційної відкритості, забезпечення роботи з відкритими даними, публічність планів діяльності та звітів, антикорупційна експертиза і громадський моніторинг правозастосування.

screenshot_47

Рейтинг складено на основі аналізу 18 веб-сайтів міністерств та 43 веб-сайтів центральних органів виконавчої влади. Детально ознайомитись із дослідження можна за посиланням: https://regulation.gov.ua/rating/transparency2

[gview file=”https://brdo.com.ua/wp-content/uploads/2017/11/Vidkrytist-Uryadu.pdf”]