Олексій Гончарук презентував безкоштовний Open Data API на Інспекційному порталі

07-09-2018

Голова BRDO Олексій Гончарук виступив на Open Data Forum в Києві. BRDO відкриває дані про результати перевірок бізнесу 22 інспекціями. Команда запустила безкоштовне Open Data API на Інспекційному порталі (https://inspections.gov.ua/), де вже зараз доступна інформація про 41 тисячу перевірок бізнесу та інших організацій.

“За умов інформаційної асиметрії, в Україні в конкурентній боротьбі часто перемагає не той, хто робить якісну послугу за чесну ціну, а той, хто економить на якості та безпеці. Наша мета – створити репутаційну економіку, у якій компаніям буде вигідно надавати якісну та безпечну послугу. Репутаційна економіка – це про відкриті дані”, – зауважив Олексій Гончарук.

Сервіс працює на максимальну публічність: інформація про кожне порушення буде доступна споживачам та контрагентам через сервіси, якими вони користуються, що створить стимули для бізнесу грати за правилами і не економити на здоров’ї споживачів. Одночасно, ця відкритість зашкодить корупції, адже кожен акт перевірки та робота інспекторів буде доступна для ризик-аналізу та моніторингу.

За словами Олексія Гончарука, безпека – це те, що стимулює державу створювати величезну частину правил. BRDO хоче навчити українське суспільство за допомогою держави керувати ризиками. Ми хочемо у форматі big data розповісти всім, хто хоче отримувати інформацію, про компанії, які добросовісно ставляться до безпеки.“Інспекційний портал (https://inspections.gov.ua/) – для нас спосіб владнати справу з безпекою в нашій країні. Ми створюємо економічний стимул, щоб добросовісний бізнес отримував конкурентну перевагу перед недобросовісними конкурентами. Ми технічно зробили все, щоб ви могли працювати з даними. Одне із завдань – поміняти ідеологію інспекторів”, – зазначив голова BRDO.

Які переваги дасть Open Data API:

  • Стартапи та інші компанії зможуть на базі цих даних дати споживачам перевіряти безпеку магазинів, кафе, ресторанів, ТРЦ, перевіряти та моніторити перевірки контрагентів
  • Аналітики у державі та громадському секторі зможуть шукати тенденції у цих даних, що дозволить налаштувати систему працювати не на “дотримання законодавства”, а на зменшення кількості негативних подій та підвищення якості товарів та послуг: зменшення кількості отруєнь, пожеж тощо
  • По мірі накопичення інформації, ці дані стануть “big data”, на базі яких ми побудуємо національну систему управління ризиками
  • Аналітики та антикорупційні організації зможуть контролювати хід проведення інспекційної діяльності

Статистика по внесеній інформації по перевіркам за лінком.

* Open Data Forum – щорічна всеукраїнська подія, що об’єднує представників центральної та міської влади, українських та міжнародних експертів, громадських активістів та стартап спільноту навколо теми розвитку та застосування відкритих даних в Україні.

Open Data API було розроблено за підтримки Королівства Нідерланди на основі Інспекційного порталу, розробленого за підтримки проекту Європейського Союзу FORBIZ та Королівства Нідерланди.

Партнери