Вінниця першою долучилася до #StartBusinessChallenge

1 листопада BRDO презентував PRO Платформу у Вінниці. Підприємці, влада та експерти обговорили болючі питання для вінницького бізнесу, такі як землевідведення, підключення до електромереж, переведення житлових приміщень у не житлові тощо.

“Є три групи факторів, що заважають розвитку підприємництва: слабка робота антимонопольного комітету у боротьбі з природними монополіями. Не завжди сильна позиція українських компаній в конкуренції з іноземними компаніями. А також стереотипи у свідомості людей. Хтось купує машину, але її нічим заправляти, бо бензин дорогий. Чому не вкласти ці гроші не в машину, а в бізнес?”, – розповідає голова Вінницької ОДА Валерій Коровій.

Заступник міського голови Вінниці Владислав Скальський додає: “Довіра – найважливіше, чого бракує у співпраці між органами місцевого самоврядування і бізнесом. Підприємці вдають, що сплачують податки, органи влади вдають, що виконують зобов’язання. Так не має бути. Основна проблема для підприємців – неефективні регуляторні правила і недоступність кредитів. Зі свого боку я гарантую достатньо уваги для ефективного діалогу”.

img_8878

Бізнес спільно з експертами BRDO розібрали 7 регуляторних кейсів з відкриття власної справи, а саме, “Енергосервісна компанія”, “Виробництво органічних продуктів”, “Ресторан”, “Інтернет-провайдер” та інші бізнесу, проблемні або навпаки цікаві для Вінниці і області.

“Приватна ініціатива – ресурс, що рухає економіку країни вперед. Велика компанія найме консалтингову компанію, замовить маркетингове дослідження. Але малий бізнес що має підприємницький хист, зазвичай не має ресурсів. regulation.gov.ua – це реальний консалтинг, покрокова інструкція, як можна конкретно тут у Вінниці створити ресторан, відкрити садочок чи службу таксі”, – додала голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна.

img_8983

PRO Платформа містить покрокові інструкції для відкриття власної справи, процедури отримання дозволів, інструкція реєстрації касового апарату, розрахунку витрат на регуляторні вимоги тощо. Відтепер підприємцям не потрібно витрачати час на пошук необхідної інформації в google чи кабінетах відомств. Достатньо відповісти на кілька  запитань на PRO та отримати check-list необхідних кроків: які документи потрібно зібрати, скільки часу займає кожна процедура, куди звертатися тощо. Тепер відкрити бізнес в Україні стало простіше.

“В Україні майже не залишилося простих рішень. Кожне рішення – баланс інтересів, кожне рішення має бути підготовлене, продумане і результативне. Щоб Україна мала шанс і реалізувала його, потрібно бути прагматичними, дивитися на два кроки вперед, все має бути в онлайні-доступі для кожного”, – зауважив голова BRDO Олексій Гончарук.

img_8988

До дискусії долучився також Євген Мецгер, заступник голови правління АБ Укргазбанк.

Детальніше про те, як відкрити бізнес – regulation.gov.ua.