Як відмовитися від комплексної перевірки: лайфхак #3

04-01-2018

Отже, як Вам уже відомо, комплексна перевірка – це одночасна перевірка кількома органами нагляду (контролю) того самого підприємства. Як бути, якщо ця “інспекційна хвиля”для Вашого бізнесу не є зручною? Чи можна від неї відмовитися і що тоді трапиться ? У такому випадку Вам потрібно знати про…

Новорічний інспекційний лайфхак #3. ВІДМОВА ВІД КОМПЛЕКСНОЇ ПЕРЕВІРКИ ТА ІНШІ ЦІКАВИНКИ

Так, у підприємця є право відмовитися від комплексної перевірки. Для цього потрібно надіслати письмове звернення про відмову від комплексної перевірки до Державної регуляторної служби України (ДРС).

До речі, згідно з чинним законом, який регулює питання державного нагляду (контролю), це право не обмежене умовами: Ви не зобов’язані уточняти у зверненні, чому Ви хочете відмовитися  від комплексної перевірки.

Однак, це можна зробити протягом обмеженого періоду – з 15 жовтня до 15 листопада, коли формується річний план комплексних перевірок на наступний рік. Не пізніше 15 жовтня органи державного нагляду (контролю) завантажують до інтегрованої автоматизованої системи (ІАС) інформацію про суб’єктів господарювання, яких вони планують перевіряти в наступному році. До 15 листопада ДРС повинен затвердити план комплексних перевірок на наступний рік, оприлюднити його на своєму веб-сайті та завантажити до ІАС. У цей проміжок часу (між завантаженням відомостей та затвердженням плану комплексних перевірок) існує технічна можливість внести зміни в проект плану комплексних перевірок – і можна скористатися правом на відмову від їх проведення.

Але що станеться, якщо Ви відмовитеся від комплексної перевірки? Органи державного нагляду (контролю) перевірятимуть Ваше підприємство кожен окремо, відповідно до дат, вказаних у їх річних планах перевірок.

Увага! В такому разі загальна тривалість всіх окремих перевірок протягом року не може перевищувати 30 робочих днів для великих та середніх підприємств, а для малих і мікропідприємств – 15 робочих днів. Якщо ж після трьох інспекцій, які використали свій час на перевірки максимально (10 робочих днів або 5 робочих днів), Вас має намір проінспектувати ще один орган, Ви маєте право його не допустити до перевірки.

Партнери