Жоден український виробник органічної продукції не сертифікований за вітчизняними вимогами

01-03-2018

Потенціал та попит на українську органічну продукцію щороку зростає. Проте ринок функціонує в умовах недієвості чинного законодавства і жоден український виробник не сертифікований за українськими вимогами. Крім того, державна система статистики “не бачить” сегмент органічного ринку, що створює проблему конфліктів різних даних.

Ситуацію мав виправити законопроект №5448, але його було повернено на доопрацювання в профільний комітет Верховної Ради. Експерти BRDO долучались в рамках робочих груп до його доопрацювання з метою запровадження українського органічного стандарту та гармонізації українського і європейського законодавства.

Більш того, в минулому році експертами BRDO підготовлено аналіз проблем регулювання ринку органічної продукції України (Текст Зеленої книги можете знайти тут – goo.gl/wVULFa). За результатами аналізу, надано коментарі та рекомендації стосовно регуляторної політики в сфері органічного виробництва та обігу. Насамперед, в частині необхідності запровадження дієвого законодавчого поля для цієї сфери.

Але процес ухвалення законопроекту затягнувся і поки ринок так і не отримав ефективної системи акредитації та сертифікації.

Сподіваємось, що законопроект найближчим часом буде повторно розглянутий і  не тільки ринок отримає прозорі сучасні правила функціонування, а й споживач матиме впевненість у якісних органічних продуктах.

Партнери