Офіс ефективного регулювання BRDO сформував комплекс рекомендацій для українських обласних центрів щодо полегшення ведення бізнесу на основі нещодавно презентованих результатів рейтингу Regional Doing Business-2020.
За результатами дослідження, систематичним недоліком майже всіх обласних центрів є «тяглість» у часі офіційних процедур. Вона відображається не тільки у кількості днів, котрі бізнес витрачає на проходження необхідних бюрократичних етапів, але і у кількості візитів до органів влади, що може слугувати не меншим джерелом збитків для бізнесу, аніж витрата грошей.
Забюрократизованість офіційних процедур створює несприятливі умови для інвестицій, а подекуди формує серйозні перешкоди для підприємців, що ускладнюються в умовах пандемії.
“Одним із основних завдань уряду є зниження регуляторного навантаження на бізнес, тому рейтинг стане в нагоді для напрацювання рішень у контексті реформи дерегуляції та розвитку підприємництва. Місцева влада має чітко розуміти, що робити далі для підвищення інвестиційної привабливості регіону. Ми підготували таку дорожню карту для всіх обласних центрів”, — зазначив Олексій Дорогань, виконавчий директор BRDO.
За його словами, результати рейтингу продемонстрували, що навіть цьогорічному лідеру — Житомирській області — багато над чим ще треба попрацювати.
Із рекомендаціями для всіх обласних центрів можна ознайомитись тут: https://bit.ly/3vbR26B
Рейтинг Regional Doing Business-2020 сформовано на підставі опитування українських підприємців згідно з адаптованою методологією Doing Business Світового банку. Основою для оцінювання стали кількість контактів із представниками дозвільних органів – «візити»; кількість календарних днів, що витрачаються на отримання дозвільних документів – «час»; та витрати підприємців – «гроші».
Нагадаємо, за результатами рейтингу Житомир показав найкращий серед усіх обласних центрів діловий клімат, набравши 356 балів. Останні сходинки рейтингу посіли Миколаївська, Хмельницька та Херсонська області, набравши 303, 304 та 310 балів відповідно.