Вікна і двері – головні причини тепловтрат у будівлях. Саме на вікна, за даними розрахунків, припадає майже 51% тепловтрат у наявних спорудах в Україні.
Обсяги споживання вікон та дверей для будинків і споруд пов’язані не лише з обсягами нового будівництва, значні обсяги цих матеріалів споживаються при проведенні капітальних та поточних ремонтів об’єктів нерухомості. З урахуванням високих цін на енергоносії, існує велика потреба в проведенні термомодернізації будинків і споруд, збудованих за радянські часи, що створює значний попит. Ринок вікон, дверей та спорідненого обладнання – дуже значний і має суттєву цільову державну підтримку.
У 2016 році в Україні було вироблено 2,5 мільйонів металопластикових вікон та дверей, а загальна площа виготовлених дерев’яних вікон, рам, балконних та вхідних дверей з рамами та порогами склала 1.96 мільйонів квадратних метрів. Саме об’єми ринку та його значущість для реалізації державної політики в сфері енергоефективності, стало підставою для ґрунтовного аналізу якості державного регулювання в сегменті.
Запровадження системи сертифікації, що базується на сучасних міжнародних принципах, остаточна гармонізація стандартів та технічного регулювання, створення ефективної системи ринкового нагляду – ось основні теми, які, за висновками експертів, знижують ефективність державного регулювання на ринку.
Більш детально з висновками аналізу, ви можете ознайомитися на сторінках нової Зеленої Книги “Системний аналіз якості державного регулювання ринку “Двері, вікна, віконниці, ворота та споріднене оснащення для будинку”, які експерти BRDO оприлюднили для обговорення з усіма учасниками ринку.