Новини
22.06.2018

Ліцензія для майнінгу не потрібна: BRDO отримав офіційне роз’яснення Держспецзв’язку

Одним із суттєвих ризиків для представників ринку криптовалют була загроза визнання майнінгу ліцензованим видом діяльності. BRDO отримав офіційне роз’яснення Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, що спростовує цей підхід.

У травні поточного року експерти BRDO провели системний перегляд законодавства, що регулює  ринок криптовалют, та виявили низку проблемних питань. Зокрема, ймовірність визнання майнінгу ліцензованим видом діяльності та «наданням послуг у галузі криптографічного захисту інформації». Невизначеність правового статусу криптовалют та операцій з ними призводить до того, що підприємці та компанії, що ведуть діяльність у сфері криптовалют, не реєструються офіційно, а непрогнозованість дій контрагентів та органів влади у відносинах з ними породжує низку перепон для діяльності.

«Санкція за безліцензійну діяльність представникам ринку загрожувала дуже відчутна – штраф і конфіскація продукції та знарядь виробництва. Тому одним з перших кроків для вирішення проблем ринку була необхідність отримання офіційного роз’яснення регулятора з цього приводу. Цю перешкоду для розвитку галузі нам вже вдалося прибрати», – відзначив експерт сектору ITC BRDO Ігор Самоходський.

Нагадаємо, проблематику ринку представники влади, бізнесу, громадськості та експертних кіл обговорювали 24 травня під час Круглого столу «Регулювання ринку криптовалют в Україні». В рамках її вирішення, BRDO направили офіційне звернення до відповідального органу – Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та отримали роз’яснення: «Майнінг криптовалют не відноситься до ліцензованих видів послуг і Адміністрацією Держспецзв’язку не розглядалося питання запровадження ліцензування щодо цього виду діяльності».

[gview file=”https://brdo.com.ua/wp-content/uploads/2018/06/Vidpovid-DSSZZI-shhodo-majningu.pdf”]