Новини
07.11.2023

Німеччина надасть 70 грантів по 10 000 євро для телеком-операторів на деокупованих територіях

Уряд Німеччини виділив додаткові кошти на підтримку постачальників електронних комунікаційних послуг на деокупованих територіях України та через програму ReACT4UA / EU4Business. Всього буде надано 70 грантів кожен до 10 000 євро (видаватиметься у гривневому еквіваленті) у прозорий спосіб прийому заявок, що розпочинається вже зараз.  

За даними Міністерства цифрової трансформації України, 91 оператор в Україні перебуває на межі банкрутства внаслідок евакуації населення через військові дії та нездатність багатьох українців оплачувати послуги доступу до Інтернету через зростання безробіття. Навіть у таких складних умовах оператори намагаються відновити мережі та забезпечити доступ до Інтернету. Адже відсутність зв’язку, зокрема, є перешкодою для повернення людей додому. 

«Необхідно підтримати операторів широкосмугового зв’язку, щоб вони залишалися в бізнесі і могли відновити інтернет-з’єднання для громадян, бізнесу та органів влади на деокупованих територіях України. Для цього Німеччина надає гранти», – пояснив Хаген Еттнер, директор програми EU4Business, GIZ.   

На грант можуть податися постачальники електронних комунікаційних послуг, що працюють у Київській (без міста Київ), Чернігівській, Сумській, Харківській, Донецькій, Херсонській, Запорізькій, Миколаївській та Луганській областях. Пріоритет надаватиметься тим заявникам, що працюють або планують відновити роботу на деокупованих територіях. 

Грантові кошти можуть бути витрачені на придбання обладнання та матеріалів, оплату рахунків за електроенергію, орендної плати, виплати, необхідні для утримання мереж, зарплати працівників. Детальніше тут. 

Дедлайн подачі заявок – четвер, 30 листопада 2023 року, 23:59. 

Аплікаційна форма, детальний перелік вимог до заявників, процедура визначення переможців й інша інформація щодо гранту доступна за посиланням. 

Для зацікавлених заявників буде проведено онлайн-семінар із поясненнями щодо заповнення розділів анкети-заявки. Семінар відбудеться 14.11.2023 з 11:00 до 13:00. Реєстрація на семінар за посиланням: https://forms.gle/VfYmSkaL7fj3aUG39. Дані збирає та опрацьовує ГО «Офіс ефективного регулювання» (BRDO). 

За довідковою інформацію щодо конкурсу звертайтеся до команди BRDO: 

Катерина Парунова, грант-менеджер [email protected]. У темі листа зазначайте, будь ласка: « EU4Business Telecom – додаткові запитання». 

Довідкова інформація 

Безповоротна фінансова допомога (гранти) українським операторам телекомунікаційних послуг на деокупованих територіях надається в межах програми міжнародної співпраці ReACT4UA (Resilience/Recovery  AccessionCompetitivenessTrade) / EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП, яку ініціювали Європейський Союз та уряд Німеччини. Гранти стали можливими за рахунок додаткового фінансування уряду Німеччини. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.  

Стратегічний виконавець програми – німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Партнер з виконання – ГО «Офіс ефективного регулювання» (BRDO). Інформаційну підтримку надає: Міністерство цифрової трансформації України. 

Зміст публікації є виключною відповідальністю BRDO і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу та уряду Німеччини. 

#eu4business, #MovingForwardTogether, #gizSME