Новини
15.11.2023

Розпочалося відкрите бета-тестування оновленого функціоналу кабінету користувача в DREAM – як долучитися

DREAM – це державна електронна екосистема, що забезпечить єдиний цифровий маршрут для всіх проєктів відновлення. Тобто всі проєкти відновлення, їхнє фінансування, витрати, підрядники, донори, бенефіціари тощо будуть зберігатися в одному місці онлайн і будуть доступні для публічного моніторингу.

Для того, щоб випробувати оновлені функції системи, а також навчити представників громад користуватися всіма інструментами DREAM, і триває бета-тестування, до якого відтепер можуть долучитися усі охочі організації.

Хто вже взяв участь у бета-тестуванні?

На середину жовтня у бета-тестуванні, яке було закритим на той час, взяли участь понад 150 органів управління. Серед них – Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України та всі його регіональні служби, Міністерство охорони здоровʼя, Міносвіти, Мінкульт, КМДА, ПРООН, АТ “Укрзалізниця”, а також 19 ОВА.

Окрім самого бета-тестування, із учасниками проводилися офлайн-зустрічі, вебінари, працювали окремі чати з органами місцевого самоврядування і був створений чат новин “DREAM інфо”.

За підсумками закритих етапів бета-тестування уже розроблені інструкції і рекомендації з використання екосистеми DREAM для органів місцевого самоврядування, створені окремі канали підтримки і комунікації, заплановані зустрічі і презентації в регіонах за участю Проєктного офісу DREAM та організацій-партнерів.

Що далі?

Бета-тестування триває і з 14 листопада відкрите для всіх – долучитися може будь-яка громада, обласна та міська адміністрація, державне підприємство, установа чи організація. Для цього потрібно подати заявку, заповнивши гугл-форму.

Оновлений функціонал структурує картку кожного проєкту відповідно до міжнародних стандартів та інтегрує етапи та питання, важливі для потенційних донорів та інвесторів відновлення. Наприклад, обґрунтування невідкладності потреби, порівняння альтернативних технічних рішень та обґрунтування вибору рішення до реалізації, наявність проєкту в стратегічних документах, наявність результатів соціоекологічної оцінки та підходи до її проведення, наявність документації на земельну ділянку. Окрім того, новий функціонал інтегрує показники, що матимуть критичне значення для пріоритезації проєктів.

Після завершення бета-тестування відбудеться офіційний запуск оновленого функціоналу. Слідкуйте за офіційними каналами DREAM i BRDO, щоб отримати найновішу інформацію.

Оновлений кабінет користувача DREAM реалізується як пілотне впровадження Галузевої системи управління проєктами для Державної цифрової екосистеми управління відновленням (DREAM). Оновлена платформа галузевої системи надасть ініціаторам проєктів зручний доступ до роботи з екосистемою DREAM, а також забезпечить збір даних про проєкти відповідно до глобального Open Contracting Data Standard. Крім того, оновлення Галузевої системи допоможе пришвидшити створення проєктів та проєктних ідей, а також підвищить якість їхньої підготовки.

Розробка платформи галузевої системи управління проєктами відбудови (система другого рівня Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management (DREAM) в межах проекту «Розробка low-code платформи галузевої відомчої системи управління проектами (система другого рівня) та її пілотне впровадження для Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management (DREAM)» реалізується Офісом ефективного регулювання BRDO за підтримки проєкту «Ефективне державне управління завдяки GovTech і прозорості в Україні», що впроваджується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.