У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про відновлення «докарантинних» строків надання адмінпослуг

У Парламенті зареєстровано законопроєкт №5454 щодо скасування «необмежених» строків надання адміністративних послуг. У розробці документу активну участь взяв Офіс ефективного регулювання BRDO, а Олена Шуляк та 37 інших народних депутатів виступили ініціаторами проєкту закону.

На початку карантину у 2020 році Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямований на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» №530-IX, який мав регулювати строки надання адміністративних послуг на час карантину. 

Згідно з ним, з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків надання адміністративних послуг. Після припинення карантину строк надання послуги  продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

Однак, через довготривалість запровадженого карантину, строки надання будь-яких адміністративних та інших послуг фактично стали необмеженими, а подані документи для отримання відповідної послуги почали розглядатися подекуди кілька місяців. 

Таким чином, надавачі адміністративних послуг отримали «право» самостійно встановлювати строк розгляду документів для отримання відповідної адміністративної послуги.

Зареєстрований у Раді проєкт №5454 пропонує прибрати цю норму. Зокрема в ньому йдеться про те, що встановлення карантину на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби, не є підставою для зупинення строків надання адміністративних послуг, визначених законом, суб’єктами надання адміністративних послуг.

«Через тимчасові карантинні обмеження органи влади отримали законне право нескінченно довго розглядати заяви про надання адміністративних послуг, унаслідок чого щодня страждають українці. За час дії карантину органи влади мали достатньо часу, щоб організувати ефективну діяльність в нових умовах. Час скасувати практику нескінченних строків у сфері надання адміністративних послуг», — зазначає Олексій Дорогань, виконавчий директор Офісу ефективного регулювання BRDO.