Новини
21.03.2024

Уряд України затвердив План для Ukraine Facility та передав на розгляд Єврокомісії

Ukraine Facility – це програма фінансової підтримки України від ЄС обсягом 50 мільярдів євро, які будуть спрямовані в українську економіку протягом 2024-2027 років. Кошти європейських партнерів не зможуть повністю покрити дефіцит бюджету країни, проте точно стануть вагомим внеском у стійкість нашої економіки.

Чому це важливо?

План для Ukraine Facility – це технічний документ, необхідний для запуску програми. Це вперше, коли в Україні з’явився інтегрований план економічного розвитку на наступні 4 роки.

Реформи у Плані для Ukraine Facility розділені на 3 основні блоки: базові реформи, економічні реформи, а також ключові сектори, швидкий розвиток яких стимулюватиме комплексне економічне зростання. Згідно з Планом це:

  • енергетичний сектор
  • транспорт та логістика для експорту
  • агропродовольчий сектор
  • критичні матеріали
  • ІТ-сектор

Реалізація Плану сприятиме європейській інтеграції України та подальшому стійкому розвитку економіки. Безперечно позитивно те, що ЄС вже починає працювати з Україною як із повноправним членом спільноти – Ukraine Facility створена за моделлю, за якою ЄС фінансує власних членів.

До чого тут BRDO?

Робота над Планом велася в тісній співпраці з Європейським Союзом.

Підготував документ Уряд за координації Міністерством економіки України у постійних консультаціях з представниками Європейської комісії.

Офіс ефективного регулювання BRDO здійснював аналітичну підтримку під час розробки Плану за сприяння Київської школи економіки в рамках проєкту “Підтримка ЄС у відбудові та відновленні”. Ми також долучилися до консультацій щодо Плану, які Уряд проводив з експертними центрами, бізнесом, громадськістю, народними депутатами та представниками регіонів.

Що далі?

Тепер справа за європейськими партнерами: ЄС має остаточно затвердити План, що дозволить Ukraine Facility повноцінно запрацювати. Очікується, що це відбудеться вже в квітні-травні цього року. Далі Україна та ЄС мають укласти низку угод для отримання основного фінансування у рамках програми.