Перший е-Сертифікат про походження деревини було згенеровано на Єдиній екологічній платформі ЕкоСистема. Це нововведення – черговий крок в рамках комплексної реформи лісової галузі України, над якою команда BRDO працює останні 7 років.
Як отримати Сертифікат про походження деревини онлайн?
Тепер бізнесу для отримання Сертифікату та підтвердження легальності деревини не потрібно фізично подавати заяву та документи на оформлення, а потім забирати Сертифікат в паперовому вигляді.
Для отримання е-Сертифікату заявнику необхідно:
- Пройти ідентифікацію та автентифікацію з використанням електронного підпису на платформі ЕкоСистема
- Надіслати заяву разом з копіями відповідних документів;
- Отримати Сертифікат в електронній формі.
Покрокова інструкція: https://www.ukrforest.com/EducationalMaterials
Чому це важливо?
Електронна послуга була реалізована на виконання постанови КМУ № 483 «Про реалізацію експериментального проекту щодо видачі спеціального дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубного квитка) та сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів в електронній формі». Мета реформи – запровадити в цій сфері прозорі та ефективні механізми управління.
Нагадаємо, що в 2017 році команда секторсту «Сільське господарство» BRDO опублікувала зелену книгу (дослідження) «Регулювання ринку деревини», в якому висвітлюються ключові проблеми галузі та шляхи їх вирішення. За 2 роки розпочалася реалізація викладених в дослідженні BRDO пропозицій.
Уряд запровадив електронний облік деревини, що стало першим кроком до запобігання незаконним рубкам та нелегальному обігу деревини ▶️ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1142-2019-%D0%BF#n29
Далі держава запровадила продаж необробленої деревини на електронних аукціонах, що створило прозорий, зручний та доступний механізм обігу деревини на ринку ▶️ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1178-2019-%D0%BF#Text
Цифровізація видачі документів дозвільного характеру – наступний крок комплексної реформи лісової галузі. Проте далеко не останній.
Над цифровізацією цієї послуг працювали експерти Офісу ефективного регулювання BRDO спільно з Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Державне агентство лісових ресурсів України в рамках проєкту USAID/UKaid TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.