Новини
22.07.2022

Як відкрити стрільбище в умовах війни?

Перемога України у війні неможлива без ефективної економіки. Саме тому держава налаштована всіляко сприяти підприємцям, які готові відновити роботу свого бізнесу або відкрити нову справу.

Якщо ви давно хотіли розпочати власний бізнес, а зараз налаштовані поєднати його з актуальною тематикою самозахисту та володіння зброї  – радимо розглянути варіант відкриття стрільбища. 

Нижче публікуємо інструкцію для майбутніх підприємців, розміщену на інфосервісі #StartBusinessChallenge, який створили експерти BRDO.

❓Як відкрити стрільбище з нуля?

Бізнес полягає у наданні послуг: проведення уроків зі стрільби або прокат зброї. Ваші потенційні клієнти – це мисливці, охоронні компанії, військові, поліція, а в умовах війни — ледь не кожен другий громадянин нашої країни.

Для відкриття цього бізнесу потрібно знайти земельну ділянку, збудувати необхідні об’єкти, забезпечити норми безпеки. Також необхідна збройова кімната та адміністративна зона.

Орієнтовна сума інвестицій для старту становить від 600 000 грн (25 000 у.о.).

Щоб не потрапити в халепу через порушення вимог законодавства, перед відкриттям стрільбища варто заповнити чек-ліст:

🔹 оберіть місто, де ви плануєте відкрити стрільбище;

🔹 оберіть систему оподаткування;

🔹 вирішіть, чи будете орендувати або купувати земельну ділянку та приміщення, і які договори вам треба укласти у кожному випадку;

🔹 дізнайтеся про вимоги щодо найму працівників;

🔹 перевірте приміщення та персонал на дотримання вимог щодо пожежної безпеки, охорони праці та санітарних норм;

🔹 дізнайтеся, які дозволи вам потрібно отримати або у яких реєстрах з’явитися;

🔹 вирішіть, чи потрібна вам зовнішня реклама тощо.

Після відповіді на всі запитання ви зрозумієте, скільки часу та грошей ви витратите на юридичну частину відкриття такого бізнесу, які документи необхідно для цього зібрати, що можна оформити онлайн, а для чого доведеться завітати до державних органів.

Зауважте, що кейс відкриття такого підприємства, як стрільбище, містить всі етапи і процедури дозвільного характеру, а також специфічні вимоги, зокрема: 

🔺 обов’язкові вимоги до сховища для зберігання зброї;

🔺 вимоги до ключів від збройової кімнати;

🔺 вимоги до сейфів для зберігання зброї;

🔺 обмеження щодо зберігання зброї;

🔺 вимоги до приміщення стрілецького тиру та до території стрільбища;

🔺 порядок списання бойових припасів до зброї тощо.

Повний перелік державних процедур та вимог для відкриття стрільбища ви знайдете за посиланням.

Необхідні для старту бізнесу макети та документи, як-от фінансовий розрахунок для бізнес-плану, облік фактичного руху грошей, шаблон маркетинг-плану тощо ви можете завантажити з ресурсу Дія.Бізнес

Під час війни боротьба ведеться на багатьох фронтах. Якщо ви давно хотіли відкрити власний бізнес — можливо, саме час долучитися до бізнес-батальйону.