Новини
19.11.2021

Як запровадити європейські правила контролю якості та безпечності будівельної продукції в Україні: BRDO опублікували Зелену книгу

Із 1 січня 2023 року Україна імплементує в національне законодавство Регламент (ЄС) №305/2011. Цей документ встановлює гармонізовані умови для розміщення будівельної продукції на ринку.

Саме 1 січня 2023 року набере чинності у повному обсязі закон «Про надання будівельної продукції на ринку».

Що зміниться на українському ринку будівельної продукції?

За оцінками Єврокомісії, гармонізовані європейські стандарти, які є одним із фундаментів змін, охоплюють близько 75-80% всієї будівельної продукції. І саме на таку частку найважливішої будівельної продукції, як-от цемент, будівельні суміші, вікна, розповсюджуватиметься правило обов’язкового декларування показників продукції.

Якщо виробник задекларує відповідність своєї продукції європейським стандартам, він нестиме повну відповідальність за цю інформацію. А споживач не лише отримуватиме повну інформацію про виробника, постачальника та про склад та якість будівельної продукції, а й зможе швидко перевірити її достовірність. Внаслідок цього можна буде зменшити кількість неякісної будівельної продукції на ринку і покращити ринковий нагляд.

Як швидко й ефективно імплементувати європейські правила в українські реалії будівельного ринку?

Щоб цей процес прискорити, експерти BRDO розробили Зелену книгу «Системний перегляд якості державного регулювання надання будівельної продукції на ринок», яка містить:

  • аналіз процесу надання будівельної продукції на ринку;
  • особливості регулювання ринку;
  • аналіз досвіду Європейського Союзу та країн, які визнали ефективність Регламенту 305;
  • аналіз проблем та ризиків на ринку, а також пропозиції щодо їх вирішення.

Окрім цього, у дослідженні є методологічні рекомендації щодо ефективного впровадження Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку», які стануть у нагоді як державним органам з формування політики, так і представникам будівельної індустрії.

Зелену книгу можна прочитати на regulation.gov.ua

BRDO також розпочинає публічну консультацію щодо ефективної імплементації положень Регламенту 305 й Закону «Про надання будівельної продукції на ринку». Долучайтеся до обговорення.