Новини
07.09.2021

Євроінтеграція: як Україна має запобігати цифровому піратству?

В Україні сьогодні дуже легко не платити за цифровий контент, оскільки законодавство не передбачає заборону виробництва, продажу та використання незаконних пристроїв умовного доступу, тому правопорушники не несуть ніякої відповідальності за свої дії. 

У Європі ще з 1998 року окремою Директивою 98/84/ЄС захищаються послуги доступу до цифрового контенту. У межах гармонізації українського законодавства з європейським ми маємо виконати певні умови, зокрема опрацювати питання щодо інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС у сфері цифрової економіки. Для цього експерти BRDO розробили проект закону щодо захисту певних послуг, що базуються на умовному доступі або складаються з нього. 

Законопроект визначає механізми захисту від несанкціонованого доступу до цифрових послуг телебачення та радіомовлення, які користувачі отримують за окрему плату. Простими словами, законопроект запобігає цифровому піратству і наближає українське законодавство до європейського, як того вимагає Угода про асоціацію України з ЄС.

Мінекономіки доопрацювало розроблений BRDO документ, розділивши його на два законопроекти #5870 і #5871, що були зареєстровані у Верховній Раді 27 серпня 2021 року.

Чому це важливо?

Ухвалення цих законопроектів сприятиме доброчесній конкуренції між постачальниками електронних комунікаційних послуг з умовного доступу до послуг телебачення та радіомовлення, захистить споживачів цифрового контенту, що отримали його правомірно, і створить умови для розвитку будь-яких захищених послуг, що засновані або складаються з умовного доступу. Окрім цього, це дозволить імплементувати Директиву 98/84/ЄС в українське законодавство і сприятиме євроінтеграції України.