Як спростити діяльність підприємців, що займаються транспортними перевезеннями?
Важливий крок — скасування чи оптимізація певних видів звітності, яку бізнес регулярно має подавати Державна служба статистики України. Перегляд 9 форм обовʼязкової звітності у сфері ДСС був нещодавно проведений командою BRDO за підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
Які проблеми було виявлено аналітиками?
- Дублювання змісту деяких форм звітності.
- Необхідність актуалізації та внесення змін до деяких статистичних методологій, зокрема щодо:
- відсутності актуальних форм звітності як джерел інформації;
- використання неактуальних форм звітності;
- загальна застарілість певних методик (деякі з них були затверджені більше 15 років тому).
Як можна вирішити проблеми?
Задля обговорення результатів аналізу днями відбулася онлайн-нарада, організована Державною регуляторною службою України. До обговорення долучилися представники субʼєктів господарської діяльності у сфері перевезень, Державної служби статистики України, Інституту економіки та прогнозування, а також експертного середовища.
Мета наради — прийняти зважені рішення щодо доцільності, обгрунтованості та порядку запропонованих експертами дій стосовно оптимізації звітності у сфері транспортних перевезень. Зробити більш актуальними експерти BRDO запропонували як безпосередньо саму звітність (форми, порядок, строки подання), так і деякі статистичні методології.
Обговоривши пропозиції BRDO зі стейкхолдерами, представники Держстату погодилися з доцільністю дерегуляційних ініціатив. Роботу з їх втілення на практиці вже розпочато — тож сподіваємось, ефект від зменшення регуляторного тиску перевізники відчують на собі вже незабаром.
Перегляд 9 форм обовʼязкової звітності у сфері ДСС відбувся в рамках масштабної реформи дерегуляції, що триває в Україні з січня 2023 року. За підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» Офіс ефективного регулювання BRDO готує аналітику щодо доцільності збереження чи скасування регулювань, бере участь у засіданнях МРГ з дерегуляції та розробці відповідних нормативно-правових актів.