01.08.2023

Розробка low-code платформи галузевої відомчої системи управління проектами (система другого рівня) та її пілотне впровадження.

Період імплементації

червень 2023 - жовтень 2024

Ключові стейкхолдери

Уряд України, ЦОВВ, ДП, ОМС

Мета проєкту

Розробка та пілотне впровадження low-code платформи галузевої відомчої системи управління проектами (система другого рівня), що є оптимізованим та уніфікованим рішенням для збору інформації, планування, координації, управління, нагляду, інклюзивності та комунікацій щодо відбудови країни та частиною державної цифрової екосистеми управління відновленням (DREAM)

Ключові етапи проєкту

Проект розділено на три основні етапи:

 1. Початковий період, протягом якого будуть зібрані технічні вимоги до системи та проведено процес закупівель для розробки програмного забезпечення;
 2. Період впровадження, протягом якого виконуються роботи з розробки та впровадження програмного забезпечення відповідно до плану дій проекту, розгортання системи;
 3. Період закриття, протягом якого розроблена система буде передана у власність Уряду України.

Опис проєкту

Масштаб руйнувань, спричинених повномасштабною військовою агресією рф, охоплює сотні тисяч житлових будівель, закладів охорони здоров’я, освітніх закладів, об’єктів інфраструктури та інших. Масштаб наслідків російської агресії настільки значний, що потребує широкого й амбітного планування їх подолання. І хоча повноцінний процес відбудови буде завершуватись вже після припинення бойових дій, для його оптимальної реалізації необхідно розпочати якісне планування прозорих, ефективних та підзвітних процесів якнайшвидше. Для уніфікації та оптимізації процесів управління відбудовою командою BRDO разом із Open Contracting Partnership та Transparency International Ukraine було розроблено концепцію державної цифрової екосистеми управління відновленням – Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management (DREAM). Над створенням та впровадженням DREAM працює велика команда, яка крім названих організацій складається з Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державного агентство відновлення та розвитку інфраструктури України та коаліції RISE Ukraine – Coalition for Reconstruction. Для ефективного впровадження DREAM при вказаних органах влади було створено проектний офіс на базі Open Contracting Partnership.

Для ефективної реалізації процесів відбудови всі дані про проекти відбудови мають бути зібрані в єдину «парасолькову» систему управління відбудовою. Однак, низка державних та місцевих органів влади й ОМС, що є або будуть визначеними  відповідальними за фіксацію збитків та згодом стануть відповідальними за відбудову/відновлення пошкоджених об’єктів та інших проектів відновлення, будуть використовувати в якості інструментарію управління проектами та їх імплементації галузеві рішення, що їх утримують та адмініструють окремі ЦОВВ, уповноважені агентства, або підпорядковані їм ДП. 

Для коректного збору даних необхідно, щоб:

 • всі органи та установи, задіяні у процесі відновлення/відбудови, мали власні галузеві системи збору даних або доступ до універсальних систем;
 • всі галузеві системи збору даних використовували єдиний стандарт машиночитного опису проектів відновлення/відбудови та технічну можливість передавати ці  дані до «парасолькової» системи.

Водночас, більшість органів наразі не мають таких систем, або не можуть впровадити в них необхідний стандарт. 

Таким чином, розробка та пілотне впровадження Low-code платформи галузевої відомчої системи управління проектами (система другого рівня) в межах екосистеми спрямовані на:

 • уніфікацію та оптимізацію збору інформації, планування, координації, управління, нагляду, інклюзивності та комунікацій щодо відбудови країни;
 • максимальне залучення державних органів до процесу ефективного управління відбудовою;
 • надання державним органам технічної спроможності у створенні власних рішень відповідно до специфіки своєї діяльності;
 • створення відкритих даних про проекти відбудови.

Це цифрове рішення стане єдиним простором для: збору інформації, планування, координації, управління, нагляду, інклюзивності та комунікацій щодо відбудови країни. Впровадження систем другого рівня зробить процес управління відбудовою має відкритим для всіх, тож передбачає створення єдиного вікна для підвищення ефективності та прозорості післявоєнних державних інвестицій та ефективного відновлення всіх інфраструктурних об’єктів, незалежно від джерела фінансування, будь то кошти державного бюджету, допомога від донорів, кредитні кошти міжнародних фінансових організацій, фінансові ресурси багатосторонніх банків розвитку тощо.

Таким чином, користувачами системи є:

 • Уряд України, ЦОВВ, ДП
 • Органи місцевого самоврядування
 • Фінансовий контрібутор процесів відбудови
 • Бізнес
 • Громадянське суспільство

Система має покривати всі основні етапи життєвого циклу проектів. У межах кожного з етапів мають бути охоплені такі процеси як: ініціація і опис проектів, їх обґрунтування, планування, структурування, проектування, громадське обговорення, бюджетування, пошук фінансування, пов’язані закупівлі, контрактування, виконання проекту і пов’язане адміністрування договору включно, оплата виконаних і прийнятих робіт, супутніх товарів та послуг, завершення проекту. 

За підтримки проєкту «Ефективне державне управління завдяки GovTech і прозорості в Україні», що впроваджується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.

Партнери проекту

Категорія проєкту

IT-системи
Відновлення