Щороку вилов української риби у водоймах скорочується — частка імпортної продукції на ринку перевищила 80%. Більше того, рівень виробництва товарно-харчової рибної продукції в Україні знизився більш ніж наполовину — на 53,3% — порівняно з 2013 роком.
Основні проблеми галузі — нераціональне використання водних ресурсів і водних біоресурсів, нерівний доступ до спільного обмеженого ресурсу, зарегульовані процедури отримання права на ведення аквакультури та промислового рибальства, а також значна частка незаконного, непідзвітного, неконтрольованого рибальства й відсутність системи простежуваності походження водних біоресурсів.
Детальніше про це — у дослідженні експертів Офісу ефективного регулювання BRDO — Зелена книга «Аналіз рибної галузі України».
Галузь рибного господарства потребує негайних структурних змін. Комплексним рішенням стане кодифікація регулювання сфери використання водних біоресурсів, тобто систематизація нормативних актів, що регулюють галузь, які, в той же час, будуть спрямовані на вирішення регуляторних проблем галузі та довкілля.
З цією метою Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України створює робочу групу для розробки проекту Кодексу ведення відповідального рибного господарства України.
Долучитися до складу робочої групи Міністерства (до 9 листопада 2020 року) — https://forms.gle/tHj5DQVmA2XXb5op6
До розробки документу долучиться і команда Офісу ефективного регулювання BRDO.