BRDO спільно з Мінекономрозвитку та ДРС пропонують вдосконалити процедуру ліцензування

Що спільного між перевізником, що везе вас на роботу, стоматологом, у якого ви поставили пломбу, і ветеринаром, що вилікував вашого кота? Щоб працювати в Україні, всі вони мають отримувати ліцензії.
 
Сфера ліцензування – це окремий лабіринт державного регулювання, повний заплутаних, нелогічних, тупикових, а також архаїчних вимог. Ну уявіть, що ви власник охоронної фірми, сплатили за ліцензію на розрахунковий рахунок Державного казначейства, хочете працювати, платити податки. Будьте готові скрізь тягати з собою незрозумілий папірець, платіжку для підтвердження, інакше ліцензію у вас можуть відібрати.
 
Таких недосконалостей в сьогоднішньому регулюванні багато. В середньому один підприємець витрачає 8000 грн на ознайомлення з вимогами ліцензування, підготовку пакету документів тощо. Надалі ці витрати можуть зрости мінімум вдвоє. І таких підприємців в Україні понад 160 тисяч.
 
BRDO спільно з Мінекономрозвитку і ДРС пропонує вдосконалити процедуру ліцензування і готує зміни до Закону “Про ліцензування видів господарської діяльності”. Це призведе до економії 960 млн грн в рік. Наш план простий:
 
▶️ заборонити вимагати у підприємця документи, що підтверджують внесення плати за видачу ліцензії, та заборонити анулюватиліцензію, якщо він за неї не сплатив;
▶️ зупиняти дію ліцензії в повному обсязі або частково;
▶️ визначити порядок відновлення ліцензії, що була зупинена та порядок оскарження такого рішення, тощо.
 
Правило, якого ми дотримуємося: якщо можна зекономити бізнесу час та гроші, це варто зробити. Сподіваємося, рішення буде підтримане на найближчому дерегуляційному Кабміні і вже незабаром опиниться в сесійній залі парламенту.