ІТ-галузь потребує спрощення працевлаштування іноземців

З такою ініціативою виступив голова BRDO Олексій Гончарук на зустрічі з  Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом і компаніями, що входять до Асоціації “ІТ України” для обговорення розвитку технологічної індустрії в Україні.

“Це важливо, вже зараз в ІТ працює близько 120 тис осіб, з середньої зарплатнею 1700 доларів США. Наша мета – спрощення роботи з іноземними громадянами, тому що ІТ – ринок глобальний, тому Україна має продемонструвати відкритість. ІТ-компаніям має бути зручно працювати з колегами з інших країн. Це працюватиме на українську економіку, а податки йтимуть до бюджету”, – підкреслив голова BRDO Олексій Гончарук.

Зараз сектор “ІТ і Телеком” BRDO працює над полегшенням працевлаштування іноземців, що хочуть працювати на економіку України, що передбачає наступні кроки:

  • оформленням віз Д на території України (вже розробили проект Постанови Кабміну);
  • відсутністю вимоги іноземцям з країн СНД виїжджати з території України після отримання дозволу на працевлаштування та перед отриманням посвідки на проживання (ми в BRDO запропонували зміни до проекту Порядку видачі посвідок на тимчасове проживання, який виноситься на розгляд КМУ);
  • зробити реєстрацію ФОП в ІТ підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання.

Прем’єр-міністр підкреслив, що зростання ІТ-галузі на 20% – це позитивний сигнал для конкурентних можливостей України. Існує ряд питань, які потрібно вирішити спільно – дерегуляція, підготовка кваліфікованих кадрів. Володимир Гройсман зауважив, що Україні потрібно вигравати конкурентну боротьбу, що відбувається в усьому світі. Ми маємо зростати в півтора-два рази більше за країни регіону. Глава Уряду заявив, що економіці потрібні інвестиції. І з боку держави мають бути незмінні правила.

Сектор “ІТ і Телеком” BRDO підготував Зелену Книгу, присвячену ринку програмного забезпечення. Спільними зусиллями ми усунули бар’єр – можливість реєстрації ФОП іноземцем без адреси проживання (без “прописки”).

Зараз сектор працює над не менш важливими викликами: з 2016 року Нацбанк обмежив права ФОПів перераховувати валюту з рахунку ФОП на власний рахунок – це негативний крок для індустрії, наразі з Мінекономрозвитку ми організовуємо нараду з НБУ для усунення цього бар’єра.

Участь в зустрічі також взяли Міністр Кабміну Олександр Саєнко, перший заступник Міністра фінансів Оксана Маркарова, Голова Державного агентства з питань електронного урядування Олександр Риженко. Захід організований Асоціацією “ІТ України”.