На 7% зросла ціна вареника в Україні за 4 місяці

28-02-2018

BRDO презентував індекс вареника та онлайн сервіс, який дає можливість користувачу в одному місці в декілька кліків отримати актуальні ціни в режимі реального часу. Сервіс зберігає час користувачів на пошук та обробку інформації.

“Щоб порахувати, скільки коштує вареник, потрібно знати ціни на всі інгредієнти окремо: яйця, муку, сметану, масло тощо. Наш сервіс містить щоденну динаміку цін на ці товари за даними найбільших онлайн-супермаркетів. Інформація представлена і в регіональному розрізі. Це дасть змогу кожному користувачу в режимі онлайн спостерігати за тим, як змінюються ціни по країні в цілому – або в кожній області окремо”, – зауважив голова BRDO Олексій ГОНЧАРУК.

З його слів, на 6,82% виросли ціни за індексом вареника за останні 4 місяці.

“Ми не хочемо, щоб хтось маніпулював даними, намагаючись обґрунтувати свої хибні космічні теорії. Тому команда BRDO розробила онлайн сервіс, який видасть користувачу найновішу і найточнішу інформацію про такі чутливі для країни речі, як ціни на соціально значимі  продукти”, – підсумував ГОНЧАРУК.

На онлайн сервісі доступний інфляційний калькулятор, що дозволяє оцінити, як з часом змінювалися ціни в країні. Також сервіс надасть інформацію про те, як сильно насправді дешевшає гривня, і зробити висновки про інфляцію.

Як це працює? Онлайн сервіс автоматично збирає дані з відкритих джерел (Держстат, НБУ, Світовий банк, Євростат) та представляє їх у зручному вигляді.

  • Динаміка цін на споживчому ринку в регіонах оновлюється кожні два тижні;
  • Динаміка цін в онлайн-магазинах оновлюється щодня;
  • Індекси споживчих цін актуалізуються кожного тижня.

Крім того, користувач може редагувати графік відповідно до своїх цілей та завантажувати його на свій комп’ютер. Також є можливість вбудувати окремі графіки в свій веб сайт.

В планах BRDO далі вводити нові інструменти, які допоможуть аналізувати зв’язок інфляції та інших показників. Незабаром ми запустимо кошик споживчих товарів українців та індекс доступності житла. Детальніше: https://regulation.gov.ua/inflation

Завантажити (PPTX, 4.79MB)

Партнери