Одержати посвідку на проживання в Україні стало простіше. Виграють білоруські ІТ-фахівці

Відтепер іноземцям не потрібно робити “зайвий виїзд” із України для того, щоб оформити посвідку на тимчасове проживання в Україні — про це йдеться в Постанові Уряду №933.

Таким чином, легально працевлаштований іноземний спеціаліст (дозвіл на працевлаштування в Україні оформляється через компанію-роботодавця) зможе подавати заявку на отримання посвідки на тимчасове проживання, залишаючись в Україні. Раніше, аби подати документи на отримання посвідки, іноземцю було потрібно здійснити формальний, зайвий виїзд за кордон після отримання дозволу на працевлаштування на території України.

Спрощення стосуватиметься всіх громадян Білорусі, Азербайджану, Вірменії, Молдови та Узбекистану, хто отримує посвідку на тимчасове проживання в Україні. 

Разом з тим, експерти BRDO вважають пріоритетним спростити реєстрацію платника єдиного податку 3 групи для іноземців, які не отримали посвідку на тимчасове або постійне проживання. Про це, зокрема зазначено в Указі Президента №420/2020 від 2 жовтня 2020 року. Для цього не потрібно змінювати законодавство: достатньо оприлюднити офіційне роз’яснення норм чинного Податкового кодексу. 

BRDO та IT Ukraine уже підготували відповідний проект роз’яснень і звернулися до Мінцифри, Податкової та Мінфіну з проханням оприлюднити лист-роз’яснення ДПС та узагальнюючу податкову консультацію від Мінфіну про обрання спрощеної системи оподаткування іноземцями-ФОП без посвідки на проживання.

У подальшому напрямку дерегуляції експерти BRDO активно співпрацюють із Державною міграційною службою, Мінцифри, Мінекономіки та Асоціацією IT Ukraine. 

Нагадаємо, наприкінці вересня Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України оприлюднило зміни до наказу від 19 березня 2020 року № 283, що спрощують процедуру імміграції для іноземних фахівців, які бажають працювати в Україні. Експерти сектору ІТ&Телеком BRDO брали активну участь у розробці документу. Змінами, зокрема, було:

  • розширено (з 10 до 23) перелік професій, представники яких мають право на отримання дозволу на імміграцію
  • знято обов’язковість пред’явлення документу про вищу освіту в сфері ІТ
  • знижено вимогу до мінімального підтвердженого досвіду роботи у сфері ІТ з 7 до 3 років

Про це та інші зміни читайте тут

Вирішення проблеми надмірно зарегульованої процедури працевлаштування іноземців в Україні, відображене в ухвалених документах, запропоноване в аналітичному документі — Зеленій книзі сектору ІТ&Телеком “Регулювання ринку розробки програмного забезпечення”, оприлюдненій у жовтні 2017 року.