Розроблено інтерфейс Інтерактивної платформи для МСБ

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України (КЕУ) та Офіс ефективного регулювання – BRDO розробили інтерфейс Інтерактивної платформи для підприємців. На фінальній стадії і робота над функціоналом публічної частини Платформи.

Наразі Інтерактивна платформа для МСБ активно наповнюється контентом, аби стати повністю функціональною вже протягом лютого. В процесі підготовки контенту експерти переглянули та проаналізували понад 200 нормативно-правових актів. Ґрунтовний аналіз дозволив системно впорядкувати інформацію за розділами для зручності користувачів. Публічний запуск Інтерактивної платформи заплановано на березень поточного року.

Заступниця керівника Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) Олеся Залуська зазначила:

«Інтерактивна платформа для МСБ стане комплексним інформаційним ресурсом, де підприємці зможуть отримати максимально повну інформацію про заплановані державні перевірки, підготуватися до їх успішного проходження, ознайомитись із інструментами правового захисту та навчитись мінімізувати ризики».

При розробці функціоналу Платформи максимально враховані запити майбутніх користувачів ресурсу, отримані в ході нещодавнього опитування підприємців щодо державних перевірок.

До послуг користувачів платформи, з моменту публічного запуску, будуть доступні наступні розділи:

  • Законодавство, що включає блоки «Нормативні акти» та «Особливості контролю» за визначеними сферами.
  • Правовий захист із рекомендаціями щодо інструментів правового захисту та процедур реагування у разі порушень посадовими особами контролюючих органів правил та умов перевірки.
  • Зразки документів, що містять Типові документи, що супроводжують проведення перевірок, та Документи для оскарження порушень з боку інспекторів.
  • Роз’яснення зі cтаттями, відео, інфографіками та іншими інформаційно-пояснювальними матеріалами щодо проведення перевірок.
  • Чат-бот в Telegram, з яким користувач зможе пройти весь процес підготовки, проведення та оскарження перевірки.
  • Помічник, що дає користувачам опис послідовності дій для уникнення негативних наслідків проходження перевірок та їх попередження, а також – для мінімізації ризиків суб’єктів господарювання.

«Ми прагнули зробити інтерфейс простим та зрозумілим. За лаконічністю дизайну стоїть широкий і зручний функціонал. Команда експертів ретельно відбирала та опрацьовувала контент, аби систематизувати його за зручними в користуванні розділами. Наша мета – надати користувачам платформи комплексну інформаційну допомогу: від підготовки до перевірки – до інструментів правового захисту», зазначає експертка BRDO Яна Горюнова.