Уряд остаточно врегулював питання незаконного ліцензування на ринку телекомпослуг

12-06-2019

Відповідно до Закону «Про ліцензування видів господарської діяльності», ліцензування діяльності у сфері телекомунікацій мало втратити чинність з 1 січня 2018 року. Попри це, НКРЗІ продовжувала видавати ліцензії на вказану діяльність, посилаючись на те, що Закон «Про телекомунікації» не узгоджений із Законом «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Лише за 2018 рік компанії сплатили близько 13,5 млн грн за ліцензії на види діяльності, ліцензування яких взагалі не передбачено Законом. Окрім того, це ще й суттєві витрати часу на оформлення документів і бюрократичні процедури для підприємців.

Сьогодні КМУ ухвалив проект Постанови «Про внесення змін до переліку органів ліцензування та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», розроблений МЕРТ та BRDO з метою врегулювання цієї проблеми.

Документ приводить акти Уряду щодо ліцензування в сфері телекомунікацій у відповідність до Закону «Про ліцензування видів господарської діяльності», та передбачає:

– виключення з переліку органів ліцензування (Постанова КМУ №609 від 05.09.15) НКРЗІ, як органу ліцензування у сфері телекомунікацій;

– втрату чинності Постанови КМУ №773 від 16.06.04 «Про розміри та порядок зарахування плати за видачу, переоформлення, видачу дубліката, копії ліцензії на провадження діяльності у сфері  телекомунікацій і продовження строку її дії».

Ухвалення Постанови також забезпечить виконання зобов’язання України за Угодою про Асоціацію з ЄС – імплементацію положень Директиви № 2002/20/ЄС від 07.03.2002 р. про авторизацію електронних комунікаційних мереж в частині відміни ліцензування діяльності в сфері телекомунікацій.

Вдячні всім учасникам процесу за підтримку важливої ініціативи.

Партнери