Уряд ухвалив низку рішень для бізнесу та скасував 76 застарілих актів

4 грудня 2019 року КМУ схвалив низку рішень на користь бізнесу, розроблених BRDO за підтримки Міністерства економіки, торгівлі та с/г, в рамках другого «дерегуляційного» Кабміну нового складу.

За підсумками засідання скасовано 76 застарілих актів, схвалено низку рішень на користь бізнесу, а також затверджено оновлені Плани заходів та дій із дерегуляції господарської діяльності, покращення інвестиційного клімату та підвищення позицій України в рейтингу Doing Business. За умови виконання Плану, прогнозоване зростання у рейтингу DB 2021 підніме країну до топ-30. Протягом кількох років, також прогнозується зростання за кожним із компонентів рейтингу.

Уряд прийняв надважливі рішення для лісогосподарської галузі, які чекали свого затвердження більше 3-х років. Це – моніторинг внутрішнього споживання лісоматеріалів на основі єдиної державної системи електронного обліку деревини (ЕОД) та запровадження пілотного проекту про реалізації деревини  через систему «Прозорро.Продажі”.  Впровадження цих рішень дозволить ефективно контролювати законність походження деревини, ліквідувати незаконні рубки і створить умови для знищення тіньового ринку, що сьогодні складає близько 30%. Таким чином, держава зможе вести повноцінний облік деревини, а додаткові надходження до бюджету країни від запровадження ЕОД складуть до 150 млн грн щороку.

Окрім того, важливою ініціативою стало ухвалення Постанови КМУ щодо запуску пілотного проекту із доступу приватних перевізників на ринок вантажних залізничних перевезень. Державна монополія у сфері вантажних перевезень залізничним транспортом не здатна ефективно задовольнити логістичні потреби виробників. Відтак, вихід на ринок приватних компаній дозволить залучити додаткові інвестиції у галузь, підвищити середньодобову швидкість руху, прискорити відвантаження продукції, а отже – збільшити обсяги виробництва та підвищити конкурентоздатність українського виробника.

Серед інших ухвалених рішень:

  1. Схвалено законопроєкт, що запроваджує правові підстави для видачі іноземцям з безвізовим порядком в’їзду в Україну посвідок на тимчасове проживання за спрощеною процедурою.
  2. Встановлено порядок реалізації товарів, які не пройшли митний контроль, на митних аукціонах через електронну систему “Прозорро.Продажі”. Лише з початку цього року на складах митниці зберігається товарів на суму близько 840 млн грн.
  3. Затверджено механізм оскарження рішень, дій та бездіяльності у сфері ведення Державного земельного кадастру.
  4. Оновлено технічний регламент обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні. Постанова дасть можливість синхронізуватися з європейським законодавством у сфері, що дозволить українським виробникам легше виходити на ринок ЄС.

Окрім того, за підсумками засідання скасовано використання бланків ліцензій єдиного зразка, регламентовано вимоги до шумового випромінювання обладнання, а також внесено зміни до Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, зокрема, скасовано обов’язковість ведення книги відгуків та пропозицій на АЗС.

Також скасовано подвійні вимоги до порядку визначення вартості послуг з проведення оцінки відповідності стандартам технічних регламентів, визначено процедуру позбавлення еталону статусу національного і  оптимізовано процедуру закупівлі обладнання для виготовлення офіційних документів.

[gview file=”https://brdo.com.ua/wp-content/uploads/2019/12/DKMU_business_05.12.19.pdf”]