Законопроект, що дозволить повноцінно запустити електронний кабінет забудовника, буде включено до пакету пріоритетних на осінь

Про це сказав виконавчий директор BRDO Олексій Дорогань під час конференції «Прозорі послуги для ефективної будівельної галузі».

«На сьогодні вже підготовлена база для запуску електронного кабінету, зокрема прийнята постанова КМУ щодо запровадження електронного кабінету забудовника. Ухвалення законопроекту дозволить повноцінно запустити довгоочікувану новацію. Разом із нашими партнерами TAPAS «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»  і Агентством з електронного врядування ведеться робота із технічного впровадження кабінету», – зазначив Олексій Дорогань.

За його словами, проблема українського сектору будівництва полягає в першу чергу не в хабарях й інших корупційних ризиках, а в тому, що за таких умов зменшується кількість охочих інвестувати у якісне житло в Україні. «Менше інвесторів, менше попиту на житло, і сфера будівництва не розвивається – страждають усі разом. Якщо забезпечити рівні правила і прозорість для всіх, то ринок можна прогнозувати, і таким чином збільшується кількість інвестицій, що сприяє стабільному розвитку».

«У BRDO ми робимо все для того, щоб створити умови для прозорої економіки, розвивати ринок і захищати споживача через чесну конкуренцію. Для того, щоб не було нечесних відхилень від конкуренції, ми й впроваджуємо електронний кабінет забудовника», – підкреслив  Олексій Дорогань.

Електронний кабінет забудовника допомагає досягти дві ключові речі. Перша – керованість процесу. Наразі існує велика кількість різноманітних реєстрів у різних формах, що часто є застарілими і які неможливо перевірити. Через це трапляються зловживання, наприклад, подача чужих чи недійсних сертифікатів. Щоб запобігти цьому, необхідно об’єднати всі реєстри, щоб забезпечити автоматичну перевірку всіх поданих документів. Друга – прозорість. Якщо відкрити дані про всі етапи будівництва, то з’являться десятки сервісів, що надаватимуть всю інформацію щодо нерухомості у продажу. Таким чином забезпечиться автоматична перевірка законності забудов, що набагато більше дисциплінуватиме забудовників, ніж можливі штрафи від інспекцій. Адже недобросовісні забудовники нестимуть грошові втрати через поганий рейтинг серед споживачів, що не будуть купувати житло, збудоване з порушеннями.

Конференція “Прозорі послуги для ефективної будівельної галузі” організована Конфедерацією будівельників України за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Офісу ефективного регулювання (BRDO). Участь у конференції взяли Лев Парцхаладзе, Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Олена Шуляк, представниця ВРУ IX скликання, Данило Молчанов, представник проекту TAPAS “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах” й інші. Більше інформації про захід доступно за гіперпосиланням.