Запуск бета-тестування РРО в смартфоні

З 1 січня 2020 року відбудеться офіційний запуск бета-тестування програмного РРО “пРРОсто”. Це безкоштовний софт, розроблений Державною податковою службою спільно з BRDO та Fintellect для спрощення розрахункових процедур для продавців та споживачів.

Програмне рішення «пРРОсто» взаємодіятиме через мережу Інтернет з фіскальним сервером ДПС і виконуватиме всі визначені для РРО функції: формування, підпис, відправлення та видачу чеків встановленого формату, відкриття та закриття зміни тощо.

Для формування чека продавцю буде достатньо просканувати штрих-код товару або ввести дані вручну та підтвердити продаж на своєму смартфоні. Далі – на екрані з’являється номер фіскального чека з QR-кодом. Просканувавши його, покупець отримає чек на своєму смартфоні, що вже міститиметься на сайті tax.gov.ua.

Подати заявку на бета-тестування додатку можна за посиланням: https://prrosto.kmu.gov.ua/. Програмне рішення доступне для смартфонів та планшетів із операційними системами Android та iOS. Запрошення до апробації учасники-апліканти отримають після 9 січня 2019 року.

За підсумками тестування та по завершенню можливого доопрацювання програмне рішення «пРРОсто» буде запущене на безкоштовній основі для ведення господарської діяльності.

При цьому наголошуємо, що Закон №1053-1 «Про внесення змін до ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» передбачає можливість використання як класичного, так і програмного РРО, відсутність обмежень з боку держави на розробку програмних РРО, реєстрацію програмного РРО через Електронний кабінет.

Таким чином, запропоноване програмне рішення не є ексклюзивним, наявність відкритого публічно доступного програмного інтерфейсу (API) дозволяє розробникам програмного забезпечення пропонувати підприємцям та застосовувати для власних потреб альтернативні розробки. Сервіс не потребує сертифікації, технічної експертизи та включення до Державного реєстру моделей – для такого додатку достатньо виконувати вимоги законодавства, формувати, підписувати та реєструвати чеки у встановленому форматі і надавати їх покупцям товарів та отримувачам послуг, в тому числі в електронному форматі.

Забезпечення розробки програмного рішення для програмних РРО та можливості його тестування здійснюється ДПС на виконання Указу Президента України №837/2019 від 8 листопада 2019 року.