У відкритті містобудівної документації більшості регіонів пишатись нічим, – Олена Шуляк

Про це йшлось в ході селекторної наради у Мінрегіоні щодо стану використання веб-ресурсу PMAP за участю головних архітекторів та керівників служб містобудівного кадастру обласних та районних державних адміністрації.

“Вже більше півроку в Україні функціонує проект pMAP (єдиний державний веб-ресурс – pmap.minregion.gov.ua), який реалізується Мінрегіон спільно з BRDO та покликаний зробити містобудівну документацію якісною та доступною.

Проте, стан його наповнення регіонами низький. Перші кроки зробили лише 9 областей”, – зауважила Олена Шуляк, керівник сектору “Будівництво” BRDO.

За її словами відкритість містобудівної інформації є дуже важливою складовою для розвитку реоігнів та залучення інвестицій.

Адже для закордонних інвесторів опублікування графічних та текстових матеріалів у мережі Інтернет свідчить про відкритість інформації, яку можливо використати для отримання земельної ділянки та подальшого планування бізнесу.

“Цьогоріч ми відкритість містобудівної інформації навіть включили як окремий компонент до рейтингу Regional Doing Business, який вимірює легкість ведення бізнесу та дружність до інвестора в областях. Сподіваємось, найближчим часом на ресурсі будуть опубліковані дані всіх 25 областей України, 400 районів та 25 тисяч населених пунктів” – зазначила керівник сектору “Будівництво” Олена Шуляк.

Олена Шуляк зауважила, що вже на початку вересня буде презентовано оновлений рейтинг областей щодо якості та доступності схем планування. “У вас ще є час зробити свою область привабливою для інвесторів та відкритою для громадян, долучайтеся”, – наголосила вона.