Експерти BRDO проаналізували 1211 підзаконний акт у сфері пожежної безпеки, охорони праці, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя та зробили вибірку з 363 актів. Вони ускладнюють життя підприємцям, вимагають виконання надмірних вимог та потребують додаткових витрат.
Окрім того, кошти з бюджету йдуть на утримання роздутої системи державного нагляду (контролю) – армію інспекторів, численні лабораторії і тд.
Всього експерти BRDO рекомендують скасувати:
- 195 актів у сфері охорони праці (25% усіх актів, що містяться у Держаному реєстрі з охорони праці);
- 71 актів у сфері пожежної безпеки (32% від усіх актів Держаного реєстру з пожежної безпеки). Ще 78 актів (36%) потребують внесення тих чи інших змін (перегляду);
- 97 актів з забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя (близько 47% від всіх актів у цій сфері, що комплексно переглядалися).
Що принесе нововведення:
- зменшить регуляторний тиск на бізнес та поліпшить умови ведення бізнесу;
- забезпечить дерегуляцію, дасть можливість підприємництву розвиватися;
- зменшить регуляторні бар’єри для створення та розвитку бізнесу.
Напрацювання будуть передані в Мінекомонрозвитку. Очікується, що Кабінет міністрів розгляне пропозиції BRDO на найближчому дерегуляційному кабміні.
Ознайомитись з проектами актів можна тут:
- Проект Указу Президента України “Про визнання такими, що втратили чинність, Указу Президента України від 16 січня 2013 року № 20 і частини п’ятої статті 1 Указу Президента України від 02 вересня 2013 року № 473”
- Проект Постанови КМУ “Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України”
- Проект Розпорядження КМУ “Про скасування та визнання такими, що не застосовуються на території України, деяких актів з пожежної безпеки, охорони праці та санітарного законодавства”