29.11.2021

Підтримка побудови єдиного екологічного порталу “ЕКОСИСТЕМА”

Мета реформи

Налагодження ефективної системи контролю та управління природними ресурсами.

Механізм

Розробка державного вебпорталу, цифровізація адміністративних послуг, відкриття реєстрів, інтеграція інформаційних ресурсів.

Інструмент

Концепція державної політики щодо створення Єдиного екологічного порталу, Постанова КМУ №1065 «Про Єдину екологічну платформу “ЕкоСистема”».

Що пропонується?

ЕкоСистема — це електронна комунікаційна система управління природними ресурсами. Ціль платформи — ефективна комунікація між бізнесом та органами влади, забезпечення рівного доступу до об’єктів природокористування та доступ до інформації про стан навколишнього природного середовища. Портал охоплює управління надрокористуванням, лісовою і рибною галузями та водними ресурсами і має такі функції:

  • Відкритий доступ до актуальної інформації про природні ресурси. На публічній електронній мапі буде розміщено інформацію про наявні природні ресурси та вказано статус їхнього користування. Будуть міститись відкриті реєстри за кожним напрямком: е-надрокористування, е-лісова галузь, е-водна та е-рибна галузь.
  • Електронні послуги. Електронний кабінет користувача надасть суб’єктам господарювання можливість обрати на електронній карті об’єкт для користування та подати заявку на оформлення дозвільних документів або взяти участь в аукціоні за право користування спільним обмеженим ресурсом. Більше того – в режимі онлайн користувач зможе відмоніторити поетапно весь процес отримання права на користування спільним обмеженим ресурсом.
  • Електронне звітування. Без особистого контакту з чиновниками, в режимі 24/7, можливість подачі обов’язкової звітності для кожної сфери природокористування в електронному форматі.
  • Електронна простежуваність походження та реалізації продукції. Суттєво зменшить тіньовий ринок природних ресурсів, забезпечивши прозорість та відстежуваність їх походження.
  • Екологічний моніторинг. Передбачає функціонування автоматизованої системи доступу до екологічної інформації, що надасть постійний доступ до актуальної інформації про стан навколишнього природного середовища і створить передумови для оперативного реагування Держекоінспекції на екологічні загрози.
  • Екологічне інспектування. Забезпечить прозору, підзвітну та прогнозовану діяльність Держекоінспекції.
  • Зворотній зв’язок. Можливість оперативної комунікації з відповідальними установами з питань ресурсокористування.

 

Чому це потрібно Україні?

Запровадження ЕкоСистеми дозволить поступово викорінити корупцію у галузі, забезпечити рівний доступ до спільних обмежених ресурсів та їх ефективне використання, а у перспективі – суттєво покращити інвестиційну привабливість України.