10% квоту для паркомісць з електрозарядними пристроями пропонує встановити BRDO на законодавчому рівні

Розвиток сегменту екологічних видів транспорту в Україні стримується фактичною відсутністю ринку послуг з електрозарядки. Для розвитку інфраструктури необхідно створити прозорі умови приєднання до електромереж, законодавчо визначити товар на ринку, врегулювати статус зарядного пристрою, електрозарядної станції тощо.

Офіс ефективного регулювання BRDO провів ґрунтовний аналіз регулювання сегменту, що знаходиться на перетині транспортного та енергетичного секторів. Дослідження виявило додаткові бар’єри для розвитку електрокарів, які неможливо усунути на рівні вторинного законодавства. Так, з метою систематизації ринку електрозарядних станцій та інтеграції його з ринком електроенергії, була розроблена Концепція розвитку ринку електрозарядних станцій (ЕЗС).

dsc_2358

«Споживчі вподобання стрімко змінюються. Зараз кожен сотий автомобіль, що продається в світі – це електрокар, а у 2040 році ним буде кожне друге авто. В Україні частка електрокарів є набагато меншою – це близько 4 тисяч машин, які обслуговуються 1,5 тис. ЕЗС. Інфраструктура ЕЗС не розвинена тому вітчизняний споживач віддає перевагу традиційному транспорту. Це шкодить екології, посилює залежність від імпорту енергоносіїв та стримує інтеграцію України в світову торгівлю. Ми маємо створити надійну інфраструктуру та заохочувати споживачів до використання новітніх технологій», – зазначив керівник сектору «Енергетика» BRDO Олексій Оржель під час презентації документу, що відбулася 14 грудня в ІА «Інтерфакс».

dsc_2387

Концепція розвитку ринку електрозарядних станцій передбачає, зокрема:

  • Облаштування ЕЗС кожного 10-го паркувального місця на великих парковках та автостоянках.
  • Вільний доступ постачальників та споживачів електроенергії до ЕЗС.
  • Можливість купувати та продавати електроенергію в режимі онлайн.
  • Прозорий порядок взаємодії операторів ЕЗС з місцевими органами влади, спрощення процедури отримання дозвільних та супутніх документів.

dsc_2424

Ознайомитися з КОНЦЕПЦІЄЮ можна за посиланням і ПРОКОМЕНТУВАТИ за посиланням.

Більш того, Концепція передбачає повну цифровізацію процесу. Так, в єдиному додатку користувач зможе в автоматичному режимі знайти ЕЗС, відстежити вільні паркомісця з електрозарядкою, отримати інформацію про ціни на послуги з користування ЕЗС тощо.

dsc_2416

На Платформі ефективного регулювання PRO також був створений бізнес-кейс “Електрозарядна станція”, що надає покрокову інструкцію з відкриття такого бізнесу в Україні. Кейс пропонує check-list для створення інфраструктури електрозарядних станцій: які документи потрібно зібрати, скільки часу займає кожна процедура, куди звернутися тощо.

dsc_2417

[gview file=”https://brdo.com.ua/wp-content/uploads/2017/12/KONTSEPTSIYA-ROZVYTKU-RYNKU-ELEKTROZARYADNYH-STANTSIJ-ROZSHYRENA.pdf”]