BRDO закликає світ бойкотувати товари компаній-колаборантів, які залишаються в РФ

Закликаємо міжнародну спільноту бойкотувати французькі компанії-рітейлери, що відмовилися зупиняти свою роботу в РФ і продовжують там працювати, незважаючи на санкції і подальший геноцид українців, що здійснюється російським народом. Це, зокрема, Leroy Merlin, Auchan, Decathlon, власницею яких є холдингова компанія родини Мюльє (Association Familiale Mulliez).

Минув понад місяць від початку повномасштабної війни РФ проти України. Більше 450 компаній вже припинили свою співпрацю з країною-терористом. Тим не менше, деякі компанії не просто не припиняють роботу у РФ, а ще й офіційно заявляють, що не підуть з російського ринку.

Ми, як і багато інших українських організацій, простих громадян і високопосадовців, зверталися до компаній Auchan і Leroy Merlin із закликом припинити співпрацю із російським агресором. Зайве казати, що відповіді ми не отримали.

На тлі повідомлень про те, що українські офіси Leroy Merlin і Auchan із початком повномасшабної війни РФ проти України одразу включилися і почали допомагати ЗСУ, волонтерам і звичайним жителям, що опинилися у скрутному становищі, зʼявляється інформація, що материнські офіси цих французьких компаній чинять перешкоди волонтерській діяльності своїх колег в Україні. Так, за останніми повідомленнями співробітників Leroy Merlin Україна, французький офіс перекрив українським колегам можливість корпоративної комунікації, можливості спілкування з клієнтами, що оплатили замовлення і не можуть його отримати, а також зламали сторінки українського офісу у соціальних мережах, щоб завадити розповсюдженню позицій, які не збігаються з думками французьких власників.

І це все на додачу до офіційних заяв деяких представників цих компаній, що вони продовжать роботу в РФ, адже мають годувати і піклуватися про своїх російських працівників. Щоб відчути особливий цинізм французьких власників щодо ситуації в Україні і продовження їхнього курсу business as usual, можна прочитати офіційного листа до співробітників українського офісу Leroy Merlin від генерального директора керуючої компанії.

Навіть загибель співробітника Leroy Merlin Україна від російської ракети у Києві не вплинула на думку французьких власників компанії

Ми, експерти незалежного аналітичного центру BRDO, вважаємо, що час минув час звернень і листів до компаній, які закривають очі на вбивства українців і продовжують заробляти криваві російські гроші, прикриваючись пустими словами підтримки. Настав час боротися із такими колаборантами держави-окупанта методами, які вони можуть зрозуміти, – бойкот їхніх товарів і послуг. У Польщі активні громадяни вже почали цей процес – у Лодзі активісти вийшли під магазини Leroy Merlin, Auchan, Decathlon із закликом бойкотувати ці мережі. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба уже закликав до бойкоту цих компаній.

Закликаємо усіх наших читачів закордоном приєднуватися до цих акцій, бойкотувати товари компаній-колаборантів і розповсюджувати цю інформацію.

Разом переможемо!