Експорт Україною ІТ-послуг уперше перевищив $5 млрд  

У 2020 році експорт Україною ІТ-послуг уперше перевищив $5 млрд на рік, а також показники експорту транспортних послуг та експорту мінеральних продуктів.

Про це свідчать дані НБУ щодо платіжного балансу і зовнішньої торгівлі, наведені у презентації BRDO.​ 

За даними НБУ, загальний експорт України у 2020 році скоротився на 4.6%. Скорочення торкнулося як експорту товарів, так і послуг.  

При цьому, експорт ІТ-індустрії зріс на $853 млн, тобто на понад 20% за рікТаким чином, частка комп’ютерних послуг в загальному експорті досягла 8.3%. 

Зазначимо, що попри пандемію ІТ-індустрія демонструє позитивні результати для економіки України. Однак можливість подальшого нарощування Україною експорту ІТ-послуг буде залежати від зростання кількості ІТ-фахівців на ринку праці. До слова, недостатні темпи підготовки ІТ-фахівців українськими закладами вищої освіти були проаналізовані експертами BRDO в дослідженні Аналіз ІТ-освіти у вишах України”. 

«Попри складний рік ІТ-експорт відчутно збільшився. Для довгострокового зростання експорту ІТ-послуг необхідно сконцентруватися на питанні розвитку людського капіталу. Його слід вирішувати як через освіту (підготовку нових фахівців), так і через імміграцію (залучення іноземців)»,  зазначив Ігор Самоходський, керівник сектору ІСТ BRDO. 

Нагадаємо, що з 2020 року іноземцям став доступний механізм імміграції, однак низка питань потребують удосконалення.

Також іноземці вже можуть бути платниками єдиного податку без посвідки на проживання, а з жовтня 2020 року іноземцям не потрібно робити “зайвий виїзд” з України для того, щоб оформити посвідку на тимчасове проживання в Україні. 

Посилання на дані НБУ: https://bank.gov.ua/ua/statistic/sector-external/data-sector-external#1 

Переглянути презентацію BRDO: [gview file=”https://brdo.com.ua/wp-content/uploads/2021/02/IT-eksport-u-2020-2.pdf”]