Мінагрополітики затвердило наказ, що забезпечить простежуваність і контроль якості меду

01-08-2019

Україна перебуває в 5 світових лідерів по експорту меду і не планує зупинятись на досягнутому. Сьогодні Мінагрополітики своїм наказом затвердило не лише нові вимоги до меду, а й курс на удосконалення “медових правил”.

Зараз в Україні діє Національний стандарт ДСТУ №4497:2005 «Мед натуральний», який передбачає лише добровільні до виконання вимоги до маркування, виробництва і продажу меду на території України. При цьому його дія не поширюється на експортні поставки.

А що забезпечать нові вимоги?

Простежуваність на ринку та контроль якості меду створять умови для усунення проблеми фальсифікації та підробки меду, а також
нададуть можливість державі володіти повноцінною інформацією щодо обігу та виробництва меду.

Прийняття наказу також сприятиме належній поінформованості споживачів продукції та забезпечить усунення протиріч при проведенні експортно-імпортних операцій суб’єктів господарювання країн ЄС та України.

BRDO разом зі Спілкою пасічників України брав активну участь у розробці наказу. Нагадаємо, минулого року Офіс здійснив дослідження ринку меду в Україні, результатом якої стала Зелена книга. Із її текстом, проведеними публічними консультаціями і заходами можна ознайомитися за гіперпосиланням.

Партнери