США пом’якшили телеком-санкції проти компаній РФ

Вчора, на 44 день війни, США пом’якшили телеком-санкції проти компаній РФ. 

Відтепер санкції не поширюватимуться на постачання зі США до росії послуг, програмного забезпечення, обладнання і технологій, що пов’язані з комунікаціями в інтернеті.   

До цього переліку входять, зокрема, миттєві повідомлення, відеоконференції, електронна пошта, чат, соціальні мережі, поширення фото, кіно і документів, веб-браузинг, блогінг, веб-хостинг, реєстрація доменних імен. 

Наголошуємо, що електронні комунікації – це кровоносна система економіки. Однак цей сектор країни-агресора майже не постраждав від санкцій, а раніше накладені на нього санкції вже пом’якшили.  

По суті, США прийняло рішення на користь окупанта, яке сприятиме функціонуванню його економіки та спонсоруванню подальших військових злочинів.  

Як наслідок, компанії, наближені до військового сектору, топ-функціонери РФ та інші матимуть змогу придбати безпосередньо у США послуги і ПО для комунікацій, а також обладнання для них. Це може розповсюджуватися на персональні комп’ютери, серверне обладнання тощо.  

Джерело інформації: Офіс Контролю за Іноземними Активами США, загальна ліцензія щодо Росії #25  

Ми вдячні всім іноземним партнерам, які не залишаються осторонь в цей складний час. Але очевидно, що попередніх зусиль усього цивілізованого світу поки що недостатньо, аби зупити війну, яку росія веде проти України. Необхідно і далі тиснути на рф економічними санкціями та посилювати їх, а не пом’якшувати.