Технічні й медичні коноплі в Україні: Верховна Рада зареєструвала законопроект

Технічні коноплі — не є наркотичною речовиною. У парламенті зареєстрували відповідний законопроект №5596 щодо регулювання обігу конопель в медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності, який також дозволить легалізувати медичні коноплі. Експерти BRDO брали активну участь у розробці документу.

Законопроект визначає технічні коноплі зі складом ТГК до 0,2% як такі, що не є наркотичними речовинами. Відповідно, технічні коноплі стають звичайною сільськогосподарською культурою, що не підлягає квотуванню та ліцензуванню.

“Для українських аграріїв — це можливість нарешті почати вирощувати цю культуру на рівні з європейськими виробниками, а для українського бізнесу  створювати різноманітну продукцію з них. Розвинений ринок технічних конопель в Україні стане потужним поштовхом для економіки, оскільки ця культура є однією з найекологічніших рослин, яка не потребує засобів захисту від шкідників і на основі якої можна створювати понад 50 тисяч видів продукції (одяг, продукти харчування, пластик, парфуми, косметику, олію, солодощі тощо)”, — пояснює керівниця сектору “Сільське господарство” Ірина Грузінська.

Зазначимо, поки що в Україні законодавчо дозволено вирощувати технічні коноплі зі вмістом психоактивного компоненту ТГК до 0,08%. Для порівняння: у ЄС дозволений рівень ТГК у промислових коноплях становить 0,2%, у США, Канаді та Китаї — 0,3%. Це створює надмірну зарегульованість ринку і штучні бар’єри для розвитку бізнесу і його конкурентоспроможності на міжнародних ринках. 

Нагадаємо, що торік експерти Офісу ефективного регулювання BRDO здійснили аналіз ринку технічних конопель, у якому також запропонували механізми для його розвитку в Україні. 

Крім цього, у разі ухвалення цього законопроекту українці, хворі на епілепсію, хворобу Паркінсона, онкологію тощо, отримають легальну і довгоочікувану можливість лікуватися медичним канабісом, а українські науковці разом із підприємцями — розробляти препарати на основі медичного канабісу і реалізовувати їх в Україні. 

Дякуємо за підтримку народним обранцям і очікуємо на ухвалення законопроекту в цілому!