В Україні запущено електронний кабінет забудовника

Ця історія розпочалася більше року тому, коли ми в BRDO вирішили провести “експеримент на прозорість” ДАБІ.

Спроба подачі необхідних документів до регулятора стала справжнім викликом для команди, а статистика відмов від цього органу била усі рекорди. Остаточно переконавшись, що зміни без нас не запустяться, 15 листопада 2018 зібрали першу зустріч зі стейкхолдерами для обговорення ідеї створення е-системи у будівництві. Вже 28 листопада була розроблена перша редакція відповідного законопроекту, яка одразу ж була надана експертному середовищу для консультацій. Далі – копітка робота над законодавчою базою, численні зустрічі й погодження.

І от нарешті – частина сучасної системи нарешті запрацювала! Е-кабінет знаходиться за посиланням: https://e-dabi.gov.ua/
Наразі вона дозволяє, зокрема:

  • направляти повідомлення про початок виконання підготовчих та будівельних робіт;
  • вносити зміни даних у цих повідомленнях та скасовувати їх;
  • зареєструвати декларацію про готовність до експлуатації об’єкта та вносити зміни до неї.

На першому етапі ці послуги доступні для об’єктів класу ризику СС1.  Як свідчить статистика сайту, з моменту запуску системи у п’ятницю уже 10 об’єктів введено в експлуатацію, а 23 отримали дозволи на будівництво через неї!

На наступних етапах ми плануємо також запровадити:
1) включення до електронної системи інформації про показники будівельних виробів, які вводяться в обіг на ринку України;
2) прив’язку до кожного багатоквартирного житлового будинку інформації про управляючу організацію (ОСББ), тарифи на комунальні послуги, постачальників комунальних послуг, а також створення так званої «папки будинку», до якої увійде уся технічна документація на будинок.

Раді, що позитивні ідеї, ініційовані Офісом та дужу потрібні для розвитку будівельної галузі, втілюються в життя! Не перемикайтесь!