Закон «Про електронні комунікації» підписано Президентом

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про електронні комунікації», який визначає правила роботи у сфері е-комунікацій.   

Документ передбачає захист прав абонентів, а також спрощує дозвільні процедури для компаній. В абонентів з’явиться можливість позасудового врегулювання спорів між абонентом та оператором, а для бізнесу стане менше бюрократичних перепон у впровадженні нових технологій.

“Український телеком-ринок стане більш привабливим для європейських інвесторів. Донедавна Україна майже не здійснювала кроків щодо імплементації актів права ЄС у сфері телекомунікацій в чинне законодавство. Цей закон змінив ситуацію Україна імплементує нове регулювання ЄС майже одночасно з членами ЄС”, зазначає керівник сектору ІТ&Телеком BRDO Ігор Самоходський.

За його словами, попереду ще багато роботи з оновлення низки підзаконних актів для того, щоб закон повноцінно запрацював.

Закон набуде чинності 1 січня 2022 року. Він складається зі 128 статей, а його обсяг перевищує 200 сторінок. 

Зазначимо, що перший драфт законопроєкту на базі Кодексу ЄС був розроблений експертами BRDO. До першого читання законопроєкт готувала робоча група на базі Комітету ВР з питань цифрової трансформації, у складі якої працювали представники операторів, провайдерів, асоціацій, а також експерти Офісу ефективного регулювання BRDO