Законопроекти щодо спрощення регулювання у сфері дорожнього будівництва та підвищення якості будівельної продукції прийнято за основу

19-05-2020

Сьогодні в першому читанні Верховна Рада ухвалила два законопроекти у будівельній сфері, у розробці яких брали участь експерти Офісу ефективного регулювання BRDO.

Ідеться про законопроект №2680 “Про оптимізацію дорожнього будівництва та удосконалення законодавства у сфері містобудівної діяльності” і законопроект №2698 “Про надання будівельної продукції на ринку”.

Перший законопроект має вирішити проблеми учасників ринку дорожнього будівництва. 

«Наразі масштабне дорожнє будівництво — це довготривалий процес, який значно ускладнюється порядком отримання права на реконструкцію та капітальний ремонт доріг. Проект закону пропонує змінити процедуру одержання дозволу на простіше повідомлення про початок робіт на таких об’єктах», — пояснює керівниця сектору «Будівництво» Таїсія Барингольц.

За її словами, відтепер інвестори зможуть розпочинати дорожнє будівництво без складних бюрократичних процедур, а ми отримаємо якісні автодороги.

Другий ухвалений у першому читанні законопроект — “Про надання будівельної продукції на ринку”.

«Цей документ допоможе змінити ринок будівельної продукції, що зараз зіткнувся зі значною кількістю проблем. На ринку сьогодні багато фальсифікованої продукції, яка негативно впливає на безпеку експлуатації споруд. Крім того, спадають темпи легального виробництва, процедура легалізації інноваційних технологій створює корупційні ризики, а законодавство не визначає обов’язків учасників ринку, чим створює для всього цього сприятливі умови», — резюмує Таїсія Барингольц.

У разі підтримки законопроектів у другому читанні українське законодавство у сфері будівельної продукції стане ближчим до європейського, а ми отримаємо безпечні та надійні споруди, збудовані з якісних матеріалів.


Цей матеріал підготовлений Офісом ефективного регулювання BRDO — незалежним експертно-аналітичним центром у рамках проекту EU4Business | FORBIZ, що фінансуються Європейським Союзом. 

Партнери