BRDO розробив перелік актів, необхідних для імплементації Закону «Про електронні комунікації»

Експерти BRDO підготували перелік нормативно-правових актів, передбачених Законом «Про електронні комунікації», та надіслали його профільним органам влади й учасникам ринку.

Закон «Про електронні комунікації», нещодавно підписаний Президентом України, набуде чинності 1 січня 2022 року. До цього часу важливо завершити роботу з оновлення низки підзаконних актів, щоб закон повноцінно запрацював.

«Закон є основою реформи, але він потребує оновлення підзаконних актів. Зокрема, необхідно привести у відповідність чинні нормативно-правові акти уряду й інших органів виконавчої влади. Крім цього, потрібно ухвалити законопроєкт №4066 про галузевого регулятора, а також зміни до Податкового кодексу щодо механізмів розрахунку рентної плати за частоти», — зазначає керівник сектору ІТ&Телеком BRDO Ігор Самоходський. 

За його словами, зараз важливо якнайшвидше розпочати роботу з підготовки цих актів за участі органів влади, учасників ринку та експертів. До 1 січня 2022 року вся система законодавства має бути готовою до реалізації положень Закону «Про електронні комунікації». У свою чергу, Офіс ефективного регулювання BRDO готовий брати активну участь у процесі.

Нагадаємо, що перший драфт законопроєкту на базі Кодексу ЄС був розроблений експертами BRDO. До першого читання законопроєкт готувала робоча група на базі Комітету ВР з питань цифрової трансформації, у складі якої працювали представники операторів, провайдерів, асоціацій, а також експерти BRDO. 

Повний перелік НПА та лист-звернення BRDO (завантажити)

[gview file=”https://brdo.com.ua/wp-content/uploads/2021/01/Pidzakonni-akty-do-Zakonu-3014.pdf”]